53 organizacje kobiece apelują do prezydenta

53 organizacje kobiece, zrzeszone w Forum Kobiet Polskich, apelują do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by nie ratyfikował tzw. konwencji przemocowej. Jednocześnie wyrażają głębokie rozczarowanie podpisaniem ustawy umożliwiającej ratyfikację tej konwencji.

- Podpisanie i wprowadzenie (konwencji) w życie skutkowałoby ograniczeniem naszej wolności przez narzucanie w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym, rozwiązań na bazie neomarksistowskiej ideologii gender - przestrzega Forum Kobiet Polskich.

- Nie zgadzamy się na ideologiczne eksperymenty społeczne, które zmierzają do walki z rodziną i małżeństwem, tradycją i religią. Nie chcemy nowego wspaniałego świata, jak z książek G. Orwella, co projektuje konwencja, np. w art. 12: Strony podejmują działania niezbędne, by promować zmianę społecznych i kulturowych wzorów zachowań kobiet i mężczyzn… opartych na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn – cytują kobiety w liście do prezydenta.

- Orwellowski scenariusz konwencji jest oparty na inżynierii społecznej i nawet swoim tytułem wprowadza w błąd. Ukrywa bowiem rozwiązania prawne, jakie mają zmienić naszą świadomość, marginalizować znaczenie rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny oraz ogranicza wpływ rodziców na wychowanie swoich dzieci. Konwencja poprzez anarchizację życia społecznego, niszczenie podstawowych wspólnot, jakimi są małżeństwo i rodzina, w praktyce doprowadzi do podwyższenia poziomu przemocy w relacjach pomiędzy ludźmi. Dowodzi tego sytuacja w krajach europejskich, w których przeciwdziałanie przemocy oparto na wskazaniach konwencji. Poziom przemocy jest w nich znacznie wyższy niż w Polsce, na co wskazują badania Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Prosimy, aby Pan Prezydent chronił naszą wolność, nie ideologizował życia społecznego i nie ratyfikował przemocowej konwencji CAHVIO - piszą autorki apelu.

«« | « | 1 | » | »»
 • malinka
  17.03.2015 16:46
  Nie wiedziałam, że w Polsce mamy tyle masochistek!
 • Snajper
  18.03.2015 07:57
  Bul nie zrozumie o co chodzi. On zrobi to, co powiedza mu jego doradcy "od słupków". Tego najgłupszego w historii prezydenta trzeba usunąc w maju.
 • adas
  18.03.2015 08:15
  "Orwellowski scenariusz konwencji...
  Ukrywa bowiem rozwiązania prawne, jakie mają zmienić naszą świadomość, marginalizować znaczenie rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny oraz ogranicza wpływ rodziców na wychowanie swoich dzieci..."

  Drogie Panie!
  Gdzie wyście to tam znalazły?
  Wypisując te głupotki dajecie dowód, że miejsce NIEKTÓRYCH kobiet jest zdecydowania przy garach...
 • optymista
  18.03.2015 16:12
  Wyjątkowy ciąg bzdur zredagowany przez Forum Kobiet Polskich i 53 org. kobiece ,powtarzam za panem adasiem - drogie panie ,gdzie wyście to tam znalazły !!Kobiety są mądre ,ale nie te z Forum...Te z Forum.. nadają się tylko do garów ich horyzont myślenia mieści się między zlewozmywakiem a koszem na śmieci !!A biskupi i rozmaici Terlikowscy to wrzody intelektualne!!

  Od moderatora dyskusji

  Taki tekst z powodu chamstwa nie powinien oczywiście zostać przepuszczony. Ujawniam go tylko dlatego, żeby pokazać jak zwolennicy rzekomego równouprawnienia traktują osoby, dla których o równouprawnienie niby walczą.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.