Poseł ws. "ojca" i "matki": MEN musi to wiedzieć

„Urzędnicy ministerialni nie mogą umywać rąk zasłaniając się jakąś firemką.”

Poseł Artur Górski skierował do minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej list interwencyjny w związku z publikacją gosc.pl o zmianach w formularzach zgłoszeniowych do szkół.

Poseł, powołując się na nasz artykuł pt. „Ojciec i matka znikają z formularzy”, stwierdza, że MEN musi mieć wiedzę w tej sprawie. „Urzędnicy ministerialni nie mogą umywać rąk zasłaniając się jakąś firemką, która jednak musiała wcześniej wygrać przetarg rządowy, by obsługiwać polską oświatę. I nie ma możliwości, by MEN nie miał wiedzy, jakie oprogramowanie do zarządzania oświatą i jakie formularze do szkół proponuje wrocławska firma Vulcan” – zauważa. Jego zdaniem oznacza to, że MEN świadomie nie zadbało, żeby na formularzach znalazły się pojęcia „ojca” i „matki”. W związku z tym poseł pyta minister Kluzik-Rostkowską, czy zmiany w formularzach wynikły z inicjatywy MEN, „i jaka była motywacja tej zmiany, w której na siłę szuka się drugiego, gorszego rodzica, stygmatyzując go”. Pyta też, czy MEN podejmie kroki, aby odwrócić ten trend.

Przeczytaj też tekst Znikający matka i ojciec - firma tłumaczy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • AB
  06.06.2014 15:22
  Po różnych negatywnych doświadczeniach z politykami, muszę jednak powiedzieć, że poseł Górski to uczciwy człowiek.
  Chciałbym móc to samo powiedzieć ludziach z okolic PO, których zresztą kiedyś popierałem w przeciwieństwie do ..., ale niestety nie da się.
 • gosc
  06.06.2014 19:11
  w obecnie używanych dziennikach lekcyjnych już od dawna w danych o uczniu nie ma rubryki "rodzice" tylko "opiekunowie"
 • Ania
  07.06.2014 09:54
  „i jaka była motywacja tej zmiany, w której na siłę szuka się drugiego, gorszego rodzica, stygmatyzując go”. Haha, świetne wykorzystanie argumentów "równościowych" genderystów :)
  Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.