Nie odkładaj ojcostwa na później!

Nie tylko wiek matki wpływa na zwiększenie ryzyka zachorowania dziecka na autyzm, Zespół Downa czy schizofrenię. Biologiczny zegar tyka również u mężczyzn.

Naukowcy z deCode Genetics, odkryli, że wiek ojca pozytywnie koreluje z prawdopodobieństwem wystąpienia schizofrenii i autyzmu u dziecka. Starszy ojciec przekazuje dziecku więcej zmutowanych genów, niż młodszy ojciec - czytamy na portalu "Sensity.pl".

Dotąd uważano, że na zwiększone prawdopodobieństwo poczęcia dziecka chorego np. na Zespół Downa wpływa głownie wiek kobiety. Tymczasem okazuje się, że matki przekazują dzieciom czterokrotnie mniej mutacji genetycznych, niż ojcowie.

Np. 40-latkowie stają się ojcami dzieci z autyzmem aż 6 razy częściej niż 25-latkowie. Wiek ojca ma tez wpływ na mutacje genów powodujących takie choroby jak Zespół Downa czy schizofrenia.

Wniosek jest więc prosty: odkładanie planów poczęcia dziecka na ostatnią chwilę jest ryzykowne z perspektywy zdrowia maleństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.