Homospot - KRRiT musi się tym zająć

Protesty przeciw skandalicznej homopropagandzie dotarły także do TVP.

Emitowany w TVP w ramach kampanii społecznej homospot „Najbliżsi obcy”, który jest akcją Kampanii Przeciw Homofobii na rzecz homoseksualnych związków partnerskich, wywołał ostre protesty. Jak już informowaliśmy, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała 54 200 protestów drogą mailową. Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, bezpośrednio do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka protesty wpłynęły od posłanki PiS Anny Sobeckej, arcybiskupa Wacława Depo, ks. Ireneusza Wołoszczuka (sędziego Trybunału Arcybiskupiego w Strasbourgu) oraz ks. Jana Przybockiego.

Spływają także, choć w mniejszej liczbie, protesty do Telewizji Polskiej. Rzecznik prasowy TVP Jacek Rakowiecki powiedział, że do Centrum Informacji TVP dotarło najwyżej 1,5 tys. maili. Przeszło tysiąc maili dostała też Rada Programowa TVP. Teraz, jak twierdzi, maile pojawiają się sporadycznie. Rzecznik w dalszym ciągu twierdzi, że decyzja o emisji spotu o dwóch lesbijkach była słuszna, bo, jak mówi rzecznik, „Telewizja Polska jest nastawiona na propagowanie otwartości i tolerancji a spot »Najbliżsi obcy« jest przykładem dobrze zrealizowanej kampanii – zarówno pod względem warstwy wizualnej jak i merytorycznej – która naświetla ogólnospołeczny problem”.

Mimo twardego stanowiska TVP, KRRiT będzie, zgodnie z procedurą, musiała rozpatrzeć zasadność protestów.

Od redakcji:

Poprzednie protesty dotyczyły planów emisji. Aby zaprotestować przeciw trwającej realizacji spotu, można skorzystać z poniższych kontaktów i z przykładowej treści protestu.

Kontakt do Telewizji Polskiej:

tel.: (22) 547 44 50 – tu można nagrać protest na automatyczną sekretarkę (można wybrać np. program 1). Jego przykładowa treść może brzmieć: „Wyrażam sprzeciw wobec faktu, że TVP emituje spot Kampanii Przeciw Homofobii »Najbliżsi obcy«. Jest on sprzeczny z polską Konstytucją i z wartościami chrześcijańskimi, które zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, powinny być respektowane w mediach publicznych. Nie godzę się, żeby w mediach publicznych, utrzymywanych przez społeczeństwo, promowano treści godzące w podstawy moralności społecznej”.

Można też skorzystać z formularza na stronie tvp.pl/o-tvp/kontakt w zakładce „Kontakt z widzami”.

Kontakt do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji:

skargi@krrit.gov.pl (w mailu przykładowa treść protestu). Można także dzwonić do wydziału skarg i wniosków KRRiT - tel: 22 597 3050 (do 52)

«« | « | 1 | » | »»
 • Zibi89
  10.11.2014 18:34
  Podobno niewychowane syjonistyczno-pedalskie wspierane przez PO wynaturzone i wyrośnięte 12-14 letnie prymitywy masońskie życzą mi, żebym popełnił samobójstwo. Ich niedoczekanie. Chyba, że życzą mi śmierci Traugutta lub Leppera.
 • reks
  10.11.2014 21:57
  ja bym bzykał te lesby
 • yeah
  11.11.2014 16:42
  Mam kilka słów, może to ktoś przeczyta, do wierzących, katolików, do chrześcijan w ogóle. Nie do wszystkich, ale do pewnej grupy, która tutaj i gdzie indziej prowadzi rozmowy na taki jak ten temat. Jestem ateistą/agnostykiem i nie chcę oczywiście nikogo pouczać w kwestiach religii. Chcę tylko zwrócić uwagę, że zauważam pewne powtarzające się zjawisko. Osoby wierzące często wikłają się w rozmowy o prawie do miłości, równości, tolerancji dla osób homoseksualnych. To błąd! Nie należy przyjmować tych wycelowanych w sentymentalizm argumentów. To są chwyty i nic więcej. Po to się pokazuje sentymentalne obrazki, po to się takie słówka wypowiada, by odwrócić uwagę od rdzenia sprawy. Nie dajmy się prowokować, zwodzić, słowem "tolerancja", bo od "tolerare" ono pochodzi i nic więcej nie znaczy, jak tylko ZNOSIĆ! Znosić, to męczyć się w imię czegoś ważniejszego, ale nie uznawać z uśmiechem. Non possumus! I koniec! Nawet lepiej powiedzieć, nie bo nie! niż bawić się w te diabelskie sztuczki erystyczne. Ma być mur, od którego głupstwo tych uroszczeń homopropagandy, się odbije. A jeśli kto z tego muru celnie rzucać słowem potrafi, niech to robi! Człowieka trzeba zrozumieć, ale jego cele, lub cele tych, którzy go wykorzystują, należy ROZPOZNAĆ i wskazać. Dziękuję :)
 • velario
  13.11.2014 16:08
  @wielbłęd
  Nadal nie odpowiedziałeś, jakie to ma znaczenie, że ktoś uważa homoseksualizm za sprzeczny z naturą.
  BTW: wikła się w pokrętne i mętne rozważania ten, kto nie jest w stanie z powodu przyjętej ideologii uznać, iż zgodne z naturą jest to, co w naturze występuje. Dlatego homoseksualizm jest naturalny, a cesarskie cięcie- nie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.