TVP za darmo puści homopropagandowy spot

TVP będzie za darmo emitować spot, promujący prawne uznanie związków partnerskich - zwłaszcza homoseksualnych, bo 30-sekundowy filmik pokazuje parę lesbijską. Praktycznie oznacza to, że każdy z nas, płacąc abonament RTV, stał się sponsorem homolobby.

30-sekundowy filmik ma być puszczany w TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura oraz TVP Historia, być może już od przyszłego tygodnia.

Jak informuje onet.pl, w samej TVP 1 najprawdopodobniej będzie to 10 emisji. A łącznie, na wszystkich antenach, emisje mają trwać co najmniej 9 minut, głównie w godzinach 6-18. W praktyce może to być jednak więcej.

KPH Biuro Popieram Związki - Najbliżsi Obcy
Rzecznik TVP Jacek Rakowiecki oświadczył, że wśród społecznie pożytecznych postaw jest z pewnością także "szerzenie postaw otwartych i tolerancyjnych", więc kampania jest na miejscu.

Tymczasem spot nie jest apelem o tolerancję, ale wyraźnym, wypowiedzianym wprost i dosłownie w ostatnich sekundach filmu, wezwaniem do zmiany prawa.

To istotne, bo kontekstem telewizyjnej akcji propagandowej, za którą stoi Kampania Przeciw Homofobii, jest złożony w Sejmie przez wieloletniego prezesa tej organizacji Roberta Biedronia projekt ustawy o związkach partnerskich. Parlament będzie się nim musiał zająć jeszcze w grudniu. Projekt przewiduje możliwość zawarcia związku dwóch osób płci dowolnej drogą oświadczenia złożonego przed urzędnikiem stanu cywilnego. Wśród przywilejów, jakie zyskałby taki związek, byłaby m.in. możliwość wspólnych rozliczeń podatkowych i dziedziczenia, podobnie jak to jest w małżeństwach.

Co więcej, TVP zgadzając się na emisję - i to darmową - homopropagandowego spotu, łamie Ustawę o radiofonii i telewizji, wedle której „programy publicznej radiofonii i telewizji powinny respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki”. Tymczasem Biblia, która jest podstawą chrześcijańskiego systemu wartości, jednoznacznie negatywnie ocenia praktyki homoseksualne.
Ponadto, według tej samej ustawy, „programy publicznej radiofonii i telewizji powinny służyć umacnianiu rodziny”. Tymczasem promowanie związków partnerskich jako możliwej prawnie alternatywy dla rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, oznacza osłabienie rodziny poprzez odebranie jej wyjątkowego statusu.

Spytaliśmy, czy o planowanej kampanii wie nadzorująca ład w eterze i przestrzeganie prawa medialnego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Żadna z czterech osób z KRRIT, u której zasięgaliśmy informacji, nie wiedziała nic na ten temat. Czekamy więc na obiecane nam informacje w tej sprawie. Jej rozwój będziemy obserwować i relacjonować.

«« | « | 1 | » | »»
 • POpaprancy
  24.10.2014 12:13
  http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/31689 - tutaj mozna przeczytac jak wyglada wychowanie dziecka w rodzinie homoniewiadomo.
 • abc
  26.10.2014 10:26
  Dziekuje nawet za darmo nie chce. Nie chce takiej TV.
 • abc
  26.10.2014 10:28
  Moge kozystac z internetu i decydowac co czytam lub ogladam. Nie musze miec telewizji co za darmo mi oferuje straszne rzeczy.
 • Gal Anonim
  09.11.2014 00:41
  Współczuję wszystkim homoseksualistą, którzy w rodzinie mają takich katolików jak większość przedstawiających się w wypowiedziach. Bo dla nich jedynym wyjściem będzie odciąć się od wszystkich albo się zabić. Inaczej nie będą w stanie normalnie i szczęśliwie żyć. Przykre jest to, że jest w was tyle nienawiści do bliźnich. Nawracać możecie siebie. Homoseksualizmu czy transseksualizmu nie leczy się poprzez nawracanie. Nie możecie pojąć, że takie osoby przez wasze pranie mózgu może na chwilę na siłę dopasują się do waszych ideologii, ale w głębi duszy i serca zawsze będą sobą? A później kończy się to rozwodami czy samobójstwami, bo próbujecie kogoś zmuszać do czegoś. To tak jakby ktoś was zmuszał, żeby zostać homoseksualistą bo tak trzeba. Jak długo wytrzymalibyście życie w kłamstwie i wbrew sobie, w imię tego, że inni wam tak każą? Zastanówcie się.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.