Brały pigułki, a zaszły w ciążę. Żądają 800 mln dol.

60 Kanadyjek pozwało producenta pigułek antykoncepcyjnych Alysena. Jak się okazało, tabletki te nie zabezpieczyły ich przed nieplanowaną ciążą.

Kobiety (z których cztery zdołały w inny sposób zabić swe nienarodzone dzieci) żądają odszkodowań w łącznej wysokości 800 mln dolarów. To nie koniec problemów producenta tabletek firmy Apotex, ponieważ – jak informują prawnicy z  Watkins Law Professional Corporation – spływa do nich „nieprzerwany strumień” podobnych spraw i kilkaset kolejnych kobiet rozważa wystąpienie z podobnym pozwem.

Prawdopodobną przyczyną kłopotów Apotexu jest to, że w części opakowań niektóre tabletki nie zawierały środka aktywnego, a jedynie cukier. Firma utrzymuje, że poinformowała o błędzie po 4-5 dniach od jego wystąpienia.

CBC NN BreakingNews CBC NN's Louise Martin on the Canadian Birth Control Recall Class Action Lawsuit

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.