Warszawa: W niedzielę X Marsz Świętości Życia

Pod hasłem "Solidarni z życiem", w nawiązaniu do apelu św. Jana Pawła II o budowanie cywilizacji życia, przejdą ulicami Warszawy w niedzielę 19 kwietnia uczestnicy X Marszu Świętości Życia.

Uczestnicy manifestacji po raz dziesiąty będą maszerować, odpowiadając na słowa Jana Pawła II wypowiedziane Kaliszu w 1997 r. o tym, że należy budować cywilizację i kulturę życia. "Chcemy wyjść na ulice Warszawy, aby pokazać całemu światu, że są osoby, dla których niezwykle ważne są takie wartości jak małżeństwo, rodzina i życie. Życie, które jest święte i nienaruszalne od poczęcia do naturalnej śmierci" - zapowiadają organizatorzy X Marszu Świętości Życia.

Marsz odbywający się w tym roku pod hasłem "Solidarni z życiem" tradycyjnie już poprzedzą Msze św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście i katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na Pradze. Następnie uczestnicy manifestacji zbiorą się przed Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym, by wspólnie ruszyć Krakowskim Przedmieściem. Pod Kolumną Zygmunta o godz. 13.30 odbędzie się krótki happening prezentujący m.in. świadectwa ludzi zaangażowanych w obronę życia.

W trakcie happeningu na Placu Zamkowym przebiegać będzie akcja "Pielucha dla malucha". Każdy chętny może przynieść jednorazowe pieluszki, kosmetyki i mleko dla niemowląt. Dary zostaną przekazane Domowi Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach, prowadzony przez Archidiecezję Warszawską.

"Zapraszamy absolutnie wszystkich, ponieważ wierzymy głęboko, że każdy, kto się urodził, jest powołany do tego, by pozwolić się urodzić tym, którzy jeszcze nie mieli takiej szansy" - zapowiada Krzysztof Wąsowski, generał Zakonu Jana Pawła II, jeden z organizatorów Marszu.

"Cieszymy się, że spotkamy się po raz dziesiąty na marszu. Będziemy mogli dać świadectwo naszych poglądów. W świecie, w którym są ciągłe zamachy na życie człowieka, podważa się wartość rodziny, małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, jest niesłychanie ważne abyśmy pokazali, że większość Polaków jest za życiem" - dodaje Lidia Klempis, współorganizatorka wydarzenia.

X Marsz Świętości Życia zakończy się przed bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. W świątyni odbędzie się koncert zespołu ewangelizacyjnego "Moja Rodzina" w bazylice.

Szczegółowe informacje o Marszu na stronie www.marszprolife.net.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama