Porażka zwolenników eutanazji w PE

Wspierająca eutanazję „Pisemna deklaracja o godności przy końcu życia” zdobyła poparcie 95 spośród 751 członków Parlamentu Europejskiego.

Nie osiągnęła więc wymaganej większości. Jednak nawet gdyby tak się stało, to nie byłaby oficjalnym stanowiskiem tego zgromadzenia, a jedynie wyrazem opinii tych eurodeputowanych, którzy ją podpisali.

Tekst deklaracji głosił, że „wszyscy obywatele europejscy bez względu na swą narodowość, którzy znajdują się w zaawansowanej lub terminalnej fazie nieuleczalnej choroby, powodującej nieznośne cierpienie fizyczne lub psychiczne, któremu nie można ulżyć, powinni mieć możliwość skorzystania ze wsparcia medycznego w zakończeniu życia z godnością”.

Komentując to wydarzenie, przewodniczący Federacji Europejskich Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE) Antoine Renard wskazał, że „proeutanazyjne lobby zaczyna aktywnie działać w Parlamencie Europejskim”. Może to sprawić, że uwaga twórców europejskiej polityki zostanie odwrócona od tego, co Unia Europejska może zrobić dla promocji „dobrych praktyk w państwach członkowskich”: opieki paliatywnej i wspierania rodzin, zajmujących się osobami na końcowym etapie życia.

- Fiasko tej „Pisemnej deklaracji” pokazuje, że godność człowieka nie może być polem walki dla politycznych sporów i nie może być wykorzystywana jako narzędzie ideologiczne. FAFCE będzie nadal pracować na rzecz godności człowieka w jej prawdziwym znaczeniu, które stawia w centrum osobę ludzką - zadeklarował Renard.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EUTANAZJA

Reklama

Reklama

Reklama