PiS kopiuje złe rozwiązania PO - alarmują obrońcy rodziny

Proponowana podstawa programowa dla szkół i przedszkoli zawiera zapisy, umożliwiające promocję homoseksualizmu i rozwiązłości - alarmują organizacje prorodzinne. Wspomniana podstawa została udostępniona przez MEN do konsultacji społecznych.

Organizacje, zwalczające seksualizację i deprawację dzieci, zauważyły w obszernym liście do pani minister edukacji narodowej, że pojęcia szacunku i przychylności wobec innych ludzi są w sferze edukacji wypierane przez pojęcia tolerancji i antydyskryminacji. Używanie tych ostatnich jest z kolei na rękę wkraczającym do szkół organizacjom propagującym tzw. prawa seksualne i reprodukcyjne (np. aborcję) oraz promującym związki homoseksualne i edukację seksualną hołdującą rozwiązłości.

Reprezentujący organizacje prorodzinne autorzy listu do MEN stwierdzili, że zapisy takie funkcjonują w obecnej podstawie programowej, ale - niestety - zostały też przeniesione do nowej podstawy programowej, która znajduje się obecnie na etapie konsultacji społecznych. I temu właśnie sprzeciwiają się: alians organizacji „Stop Deprawacji w Edukacji”, Inicjatywa Stop Seksualizacji Naszych Dzieci oraz Koalicja Obywatelska DLA RODZINY.

- W piśmie wykazujemy zakres prowadzonych działań i rzeczywiste cele np. Kampanii Przeciwko Homofobii, która ostatnio, przy wsparciu Rzecznika Praw Obywatelskich, agresywnie domaga się odgórnie wspartej przez Ministerstwo Edukacji, obecności na terenie placówek szkolnych. Są to: „...odrzucenie chronionych normatywnie, kulturowych wzorów zachowań seksualnych i ról płciowych. (...), w kulturze i życiu społecznym powinno się odrzucić przypisywanie jednostkom trwałych ról i tożsamości, raz na zawsze definiujących osobę co do jej orientacji seksualnej. Świat szczęśliwy społecznie ma być światem, w którym i kobiety, i mężczyźni określają się w płynny, dynamiczny sposób co do swych seksualnych preferencji” (Prof. Ireneusz Krzemiński, Społeczna historia homoseksualności. Ruch wyzwolenia, w: podręcznik Queer studies..., s. 50. Wydany przez KPH) (więcej przykładów w treści listu). Tzw. programy „antydyskryminacyjne” prowadzone przez tą i podobne organizacje przepełnione są treściami i ćwiczeniami mającymi na celu zaburzenie świata postrzeganego na heteronormatywny sposób przez dzieci, często zawierają wulgarne treści erotyczne, mające przybliżyć dzieciom świat homoseksualizmu. Zwracamy się również z prośbą o usunięcie ze strony Ministerstwa Edukacji telefonu zaufania grupy Ponton reprezentującej proabrocyjną i propagującą swobodę seksualną Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, finansowaną i działającą na rzecz  International Planned Parenthood Federation w Polsce - apelują obrońcy praw rodziny.

Przywołują też szokujące przykłady szkolnej demoralizacji dzieci i młodzieży: polskie, a także zagraniczne

Autorzy listu przedstawili pani minister propozycje poprawek do nowej podstawy programowej. Promują one szacunek i życzliwość, a usuwają pojęcia tolerancji oraz działań "antydyskryminacyjnych".

Uruchomiona została internetowa petycja w opisanej sprawie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Awa
  16.05.2016 17:02
  Zapisy w podstawie programowej to jedno a czynnik ludzki to drugie.Wiele zależy od człowieka.Czasem sa przegięcia ideowe w obie strony.
 • Atimeres
  17.05.2016 07:29
  Jednym słowem, trzeba doprecyzować: Szacunek i życzliwość dla OSOBY i CZŁOWIEKA. Nietolerancja dla ZBOCZEŃ i DEPRAWACHI
 • czyt
  18.05.2016 08:33
  W tytule jedt : "prpopnowana"... a w tytule : "PIS kopiuje..." Zupełnie jak w Gazecie Wyborczej...Dlaczego? Szkoda :(
 • Król Dawid
  19.05.2016 15:23
  Tu raczej nie o same relacje rodzinne się rozchodzi, ale o to, że marksizm promuje anarchię tam gdzie nie może wprowadzić dyktatury. Dyktatura to propaganda i pozbawienie godności wszystkich przeciwników.

  Jesteśmy wrogami marksizmu, bo każdego kto jest katolikiem i wyznaje tradycyjne, konserwatywne wartości określą się mianem wroga marksizmu. Z pozostałymi ideologiami marksizm może się porozumieć lub je skutecznie inflitrować z Kościołem nie.

  Ktoś chce wiedzieć czy to dobrze, że istnieje wymiar sprawiedliwości i więzienia. Dobrze, jeśli wyłączną możliwością resocjalizacji jest odbycie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Źle jeśli demoralizuje jeszcze bardziej. Jeżeli właściwym celem kary nie jest kara dla niej samej, lecz resocjalizacja to powinno stosować się kary zamienne. Karą zamienną powinno być pozbawienie kogoś dostępu do czegoś do czego jest najbardziej przywiązany.

  Nie zawsze wyrażam się precyzyjnie, ale uważam, że bezmyślne wykonywanie rozkazów także powinno podlegać karze np. zwolnienia.

  Jeżeli chodzi o porządek społeczny tylko sprawiedliwy porządek społeczny oparty na prawie naturalnym generuje mniejszą ilość zagrożeń i skutecznie kontroluje nastroje społeczne skutkiem czego minimalizuje ryzyko przestępczości lub ją eliminuje. Ludzie są chronieni i wzajemnie chronią się przed złem lub czynami uważanymi za przestępcze.

  Trwanie socjalistycznej wizji świata uniemożliwia to, ponieważ atomizuje społeczeństwo dla celów propagandowych.

  Dostępność używek o których społeczeństwo wie, a z którymi władza nic realnie nie robi jest duża. Oczywiście mafia finansowa i lobby prawne jest niebezpieczna dla obywateli. Pytanie czy ta mafia to państwo tj. w czasach PO czy kilku gangsterów, którzy poszli sobie postrzelać i w jaki sposób jednych i drugich można resocjalizować? Jaką ofertę legalnej pracy im złożyć w celu wycofania się z działalności przestępczej? Jeżeli jest to działanie technokracji to trudno jest z tym walczyć, ponieważ złota przestępczość jest tuszowana.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.