Kaja Godek o aborcji: Nacisk społeczny - to działa!

Mam nadzieję, że zakaz zabijania ludzi wejdzie w życie. To takie proste, a wymaga tyle pracy - tak dzisiejsze głosowania sejmowe w sprawie aborcji oceniła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

Przypomniała, że w ostatnich latach tysiące wolontariuszy bezinteresownie poświęcało trzy wiosenne miesiące na zbieranie podpisów pod kolejnymi projektami pro life. Wytworzyła się atmosfera społeczna przychylna ochronie życia. - Udało się zaszczepić w politykach przekaz pro life. Ich głosowanie to efekt tego, co od dłuższego czasu działo się w społeczeństwie - podkreśliła.

Dodała, że teraz trzeba obserwować, co będzie się działo w komisjach sejmowych. Czy sprawa zostanie zamrożona, czy też potoczy się sprawnie.

Z uznaniem odnotowała głosowanie za życiem zarówno posłów PiS, jak i dużej części PSL i Kukiz’15.

- Ochrona życia to oczywiście postulat polityczny, ale nie powinien on być postrzegany jako postulat jednej partii. Jego poparcie nakazuje zwykła ludzka przyzwoitość - stwierdziła Kaja Godek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Agaton
  23.09.2016 18:52
  "Ochrona życia to oczywiście postulat polityczny" - i wszystko jasne.Jak słońce.
 • Krzysiek
  23.09.2016 20:27
  >>Mam nadzieję, że zakaz zabijania ludzi wejdzie w życie. << Mam nadzieję, że PRZYJĘCIE człowieka wejdzie w życie. Nie przyjmując drugiego człowieka tkwimy w mrocznych czasach POGAŃSTWA.
 • Krzysiek
  23.09.2016 20:32
  Demokracje prawie we wszystkich krajach zezwalają na NIE PRZYJMOWANIE człowieka poczętego, stawiając lub też nie warunki jakie musi spełnić aby był PRZYJĘTY. Demokracja w Polsce zezwala na NIE PRZYJMOWANIE człowieka z chorobą DOWNA. W imię czego nadała sobie demokracja takie uprawnienie? W imię KASY?, że z Dawnem nie będzie produktywny i nie będzie przynosił podatków służbom publicznym? STRASZNA jest demokracja.
 • Gość
  20.10.2016 21:26
  Tu chodzi o mniejsze zło, mniejsze cierpienie dla dziecka, które bedzie umierało w cierpieniach. Przykład Chazana i zmuszenia matki do noszenia i rodzenia dziecka z widocznym mózgiem, bez powiek, z rozszczepem twarzy. Dziecko umierało w mękach 11 dni! Robi pani z normalnych ludzi, którzy oddaliby własne życie za życie swojego dziecka potworów? Jak może być pani taka ślepa?!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.