Kolejny błąd w klinice in vitro

Klinika uniwersytecka w Utrechcie poinformowała o "błędzie proceduralnym" w jej ośrodku in vitro. Komórki jajowe 26 kobiet mogły zostać zapłodnione nasieniem pochodzącym od niewłaściwego mężczyzny. Połowa tych kobiet już urodziła albo jest w ciąży.

Problem polega na tym, że do zapłodnienia używane były pipetki - za każdym razem inne, ale ta sama była ich gumowa zatyczka. Stan taki trwał od kwietnia 2015 r. do listopada 2016 r., gdy jeden z pracowników zauważył, że na zatyczce pozostały ślady nasienia z poprzedniego zabiegu. Zwykle zatyczka posiada filtr, ale tym razem go nie było. Obecnie nie wiadomo, ile matek urodziło bądź urodzi dzieci nieznanych sobie ojców. Mają to ustalić testy DNA.

W Polsce znany był przypadek urodzenia przez matkę nieswojego dziecka. Podobne zdarzenia miały miejsce także w ośrodkach za granicą, o czym szerzej w tekście pt. Klinika in vitro pozwana: milion odszkodowania.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość26
  28.12.2016 16:42
  Nie znam procedury in vitro ale jak to mozliwe, to ile te nasienie ma trwałości, żywotności plemników ?
 • Gość
  28.12.2016 17:04
  Jakos mi nikogo nie szkoda w tej całej historii poza dzieckiem, które znowu staje sie ofiarą zła dorosłych. "Biedni" rodzice, może rozwiążą umowę z kliniką? Przecież póki dzieciak jest w brzuchu, to jeszcze nie stał sie człowiekiem (!?) Zbrodnia in vitro to tylko inna odmiana aborcji.
 • Gość
  28.12.2016 18:11
  A ja sugeruję tym matkom żeby pozwały placówki in vitro na duze odszkodowania I dożywotnie renty. Jak właściciele zapłacà duze pueniàdze, to może ten biznes przestanie być taki dochodowy
 • iwini
  30.12.2016 11:25
  Taki artykuł to i ja mogę wymyślić by znaleźć przeciwników in vitro - nie ma żadnego źródła.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.