Lewicowi aktywiści skazani za zniszczenie wystawy "Stop dewiacji"

Sąd Rejonowy w Kielcach wydał orzeczenie w sprawie zniszczenia wystawy „Stop dewiacji” na kieleckim rynku podczas tzw. „czarnego protestu” w październiku 2016 roku.

Jednego ze sprawców skazano na grzywnę w wysokości 100 zł, troje pozostałych na grzywny w wysokości 300 zł oraz obciążono kosztami procesowymi oraz nałożono obowiązek zwrotu Fundacji Życie i Rodzina wartości zniszczonych banerów. Wyrok jest nieprawomocny.

Wystawa „Stop dewiacji” przestrzegająca przed niebezpieczeństwami związanymi z homoseksualnym stylem życia została ustawiona na kieleckim rynku za zgodą władz miasta we wrześniu 2016 roku. Bardzo szybko stała się celem ataków środowisk lewicowych i liberalnych. Początkowo wystawę próbowano zaklejać kartkami, później banery próbowano zamalować farbą, a ostatecznie banery zostały fizycznie zniszczone przez uczestników tzw. „czarnego protestu” 3 października 2016 roku.

«« | « | 1 | » | »»
  • velario
    16.03.2018 20:15
    Niszczenie cudzego mienia jest w prawie zawsze bezprawne, więc orzeczenie sądu jest słuszne. Z homofobią należy walczyć, ale metodami legalnymi.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.