Tusk za legalizacją aborcji do 12. tygodnia ciąży. "Kto uznaje inaczej, nie znajdzie miejsca na listach wyborczych"

Donald Tusk w trakcie debaty z Rafałem Trzaskowskim na Campusie Polska Przyszłości w Olsztynie opowiedział się za legalizacją aborcji do 12. tygodnia ciąży. - Kto uznaje inaczej, nie znajdzie miejsca na listach wyborczych - dodał lider PO.

 - Zapisaliśmy to jako konkretny projekt i będziemy w stanie zaproponować go Sejmowi pierwszego dnia po wyborach - zapowiedział Tusk.

Proszeni o komentarz liberalni politycy PO byli zadowoleni z takiej deklaracji. Inni nie byli już tak entuzjastycznie nastawieni. - Tusk pokazuje drzwi każdemu, kto ma inne zdania ws. aborcji. Obłęd - skomentował cytowany przez interia.pl polityk Koalicji Obywatelskiej.

Kto uznaje inaczej, nie znajdzie miejsca na listach wyborczych - dodał. - Tusk pokazuje drzwi każdemu, kto ma inne zdanie ws. aborcji. Obłęd - powiedział Interii jeden z polityków Koalicji Obywatelskiej, obecny na Campusie.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-tusk-aborcja-do-12-tyg-kto-sie-nie-zgadza-nie-znajdzie-sie-n,nId,6256055#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Warto przypomnieć, że aborcja na życzenie (z tzw. względów społecznych) została w 1997 r. uznana przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodną z ówczesną Ustawą Konstytucyjną (z 1992 r.), ponieważ "narusza konstytucyjne gwarancje ochrony życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju". Wprawdzie obecnie obowiązuje już nowa Konstytucja, jednak gwarancje, na które powoływał się TK, zostały w niej powtórzone.Sam TK w orzeczeniu z 1997 r. stwierdził, że przyjęta już, lecz nie obowiązująca jeszcze w momencie orzekania Konstytucja "potwierdza w art. 38 prawną ochronę życia człowieka. Podstawa konstytucyjna, na której oparł swoje orzeczenie TK, znalazła więc potwierdzenie i wyraźne wyartykułowanie w [nowej] Konstytucji RP”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg