Rodzina rodzinie

Caritas pomaga Ukraińcom i zachęca do wsparcia akcji, dzięki której osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji, zyskują zabezpieczenie najbardziej podstawowych potrzeb.

Caritas Polska zachęca do wsparcia programu „Rodzina rodzinie”, w który włączono osoby z Ukrainy znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji. Dzięki tej akcji zyskują one zabezpieczenie najbardziej podstawowych potrzeb.

Mówi Katarzyna Matej z Caritas Polska:

- Od wybuchu wojny minęło osiem miesięcy, a za naszą wschodnią granicą wciąż rozgrywa się dramat. Coraz więcej ukraińskich rodzin pozostaje bez dachu nad głową i błąka się, szukając schronienia u krewnych i sąsiadów. Wielu nie stać na odbudowę lub wyremontowanie zniszczonego domu, a nawet kupno żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby.

W październiku Caritas rozpoczęła pilotaż programu „Rodzina rodzinie” w diecezji kijowsko-żytomierskiej. Dzięki programowi i ścisłej współpracy z ukraińską Caritas Spes docieramy z pomocą do ponad 500 rodzin, znajdujących się w szczególnie dramatycznej sytuacji. Wsparcie kierowane jest przede wszystkim do rodzin mieszkających w obszarach, do których nie dociera żadna inna pomoc. Jako organizacja charytatywna nasz cel to niesienie pomocy starającym się przetrwać ludziom. Włączając Ukrainę do programu Rodzina rodzinie, dajemy mieszkańcom tego kraju najlepsze systematyczne wsparcie. Ty też możesz pomóc. Aby dowiedzieć się więcej wejdź tutaj: https://rodzinarodzinie.caritas.pl/.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg