Nie będzie taniej aborcji dla Polek w Czechach

Czeski parlament odrzucił projekt prawa, zakładającego dostęp do taniej aborcji dla obcokrajowców. Chodziło o kobiety z innych krajów Unii Europejskiej, a więc także z Polski.

Broniąca życia organizacja prawnicza Alliance Defense Fund przedstawiła władzom czeskim ekspertyzę, z której wynika, że kraje członkowskie UE nie są zobowiązane do oferowania tego typu usług. Wprawdzie różne gremia europejskie postulowały wprowadzenie aborcji na życzenie, były to jednak zaledwie niewiążące opinie. Żaden akt prawa europejskiego czy międzynarodowego nie nakłada na państwa członkowskie Unii obowiązku zapewnienia dostępu do aborcji. – Żaden rząd nie musi oferować aborcji tylko dlatego, że domagają się tego środowiska proaborcyjne. Czeski parlament podjął właściwą decyzję, odrzucając te złe i nieakceptowane pomysły ustawodawcze – stwierdził prawnik ADF Roger Kiska.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.