Ciąża nie jest chorobą

Ciąża nie jest chorobą a płodność nie jest patologicznym stanem, który należy tłumić wszelkimi dostępnymi technicznie sposobami.

Tymi słowami przewodniczący komisji episkopatu USA ds. ochrony życia, kard. Daniel DiNardo skomentował najnowszy raport amerykańskiego Instytutu Medycyny (IOM).

Publikacja poświęcona „klinicznej medycynie zapobiegawczej dla kobiet” rekomenduje, by Departament Zdrowia USA pokrywał w ramach obowiązkowego ubezpieczenia chirurgiczną sterylizację, środki antykoncepcyjne zatwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, a także doradztwo dotyczące „możliwości reprodukcyjnych kobiety”.

W specjalnym oświadczeniu kard. DiNardo wyraził stanowczy sprzeciw wobec konkluzji przedstawionych w dokumencie. „Raport IOM stwierdza, że byłoby rzeczą rozsądną zalecać, by obowiązkowe ubezpieczenie obejmowało także chirurgiczną aborcję, gdyby tego nie zabraniało prawo. Ale większość Amerykanów z pewnością rozumie, że aborcja nie jest zdrowa i nie ma właściwości terapeutycznych w stosunku do nienarodzonego dziecka, a niesie poważne ryzyko utraty zdrowia fizycznego i psychicznego kobiety. Mogę tylko wysnuć wniosek, że w rekomendacjach tych chodzi o ideologię, dlatego przekraczają one obiektywną ocenę zdrowotnych potrzeb kobiety i dzieci” – oświadczył metropolita Galveston-Houston.

Ostrzegł, że realizacja tego typu planów naruszać będzie prawa osób, dla których antykoncepcja jest nie do przyjęcia z moralnego lub religijnego punktu widzenia. Stałoby się tak, gdyż refundowanie tego typu praktyk odbywałoby się z pieniędzy wszystkich podatników.

«« | « | 1 | » | »»
 • Tymu
  28.07.2011 08:47
  Skoro ciąża nie jest chorobą, to dlaczego co druga kobieta jak tylko zajdzie w ciążę idzie na zwolnienie lekarskie?
 • mur beton
  01.08.2011 13:46
  do TYMU: dlatego, że teraz tak jest... Mam porównanie, bo dwoje pierwszych dzieci "nosiłam" i rodziłam ładnych 20 lat temu i wszystko było bardzo dobrze, a następne ciąże (kilkanaście i kilka lat temu) niestety już przeleżałam...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.