Komentarze 12
 • Aneta
  16.11.2014 13:09
  muszę to napisać: brawo za kampanię! Brawo dla TVN!
 • polafrompoland
  16.11.2014 14:21
  Ja moge dorobic mojemu jedynakowi i 10 rodzenstwa,ale czy ta fundacja da im jesc? Zarabiam 1200zl wiec raczej nie stac mnie na wielodzietnosc i nie zycze sobie aby ta fundacja namawiała mnie do patriotycznego rozmnazania,poza tym nie mam ochoty miec wiecej dzieci i nic komu do tego!
 • ona
  16.11.2014 14:26
  W takim razie dorobie jeszcze z5 dzieci a potem pójde do tej fundacji aby dała na ich utrzymanie,ciekawe co powiedzą? Najwazniejsze to spełnic marzenia zielonowyspowego rzadulku o demografii i dziecka o rodzeństwie,gdzie ja zyje?!!!!
  • BuryPies
   17.11.2014 10:20
   Tobie najlepiej nie dawać żadnych dzieci skoro takie jest Twoje podejście.
   Jak można pisać "dorobie jeszcze z 5 dzieci". Kuźwa dziecko to nie jest sałatka warzywna, żeby je dorabiać. Dziecko to żywa istota. Niestety właśnie takie myślenie jak Twoje jest podstawą problemów z demografią w Polsce. Nasi rodzice mieli o wiele ciężej i jakoś nie narzekali. Moi rodzice nie mieli mieszkania, zarabiali bardzo mało . Mają troje dorosłych dzieci, własne mieszkanie, samochód dobrej klasy, spłacony kredyt. Do tego pomogli mi trochę w organizacji wesela. Nigdy nie zajmowali się głupotami tylko ciężko pracowali. Poświęcali nam mnóstwo czasu i wychowywali najlepiej jak potrafili. Do tego sami też starali się jakoś rozwijać. Nie są może idealni, ale sa dowodem na to, że jeżeli w domu jest miłość to da się wszystko zrobić. Trzeba tylko chcieć.
   Wiem, że jest ciężko. Moja żona nie może znaleźć pracy, ja zarabiam marne grosze,ale jakoś sobie chcemy radzić i jakoś sobie radzimy. Kochamy się i dzięki temu mamy siłę. Dziecka jeszcze nie mamy, ale niedługo chcemy się o nie starać. Wiem, że to będzie bardzo ciężkie zeby zarobić na rodzinę, ale nie wyobrażam sobie całe życie spędzić tylko na zarabianiu kasy i czerpaniu z życia przyjemności bez zobowiązań i odpowiedzialności.
 • michel
  16.11.2014 15:03
  Jak widać nieważne ile fajnych i sensownych inicjatyw powstaje. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą się czepiać i krytykować. Ech...
 • do mihael
  16.11.2014 15:23
  Polandia to nie Eldorado,zeby namawiac ludzi do płodzenia dzieci.Rząd i kościół interesuje się nimi dopóki się nie urodzą a potem niech jedzą szczaw i mirabelki,a pozatym nic nikomu do tego,że mam jedno dziecko,zyję w wolnym kraju czy nie?
  • BuryPies
   17.11.2014 10:09
   A przepraszam bardzo dlaczego kościół ma się zajmować moimi dziećmi? Kościół to przede wszystkim ludzie, a nie księża.
   Kościół ma kierować ludźmi w sprawach duchowych i moralnych. Oczywiście pomoc materialna też jest istotna, ale to nie ma być utrzymywanie ich.
   Tak samo nie chce żeby rząd się zajmował moimi dziećmi. Niech tylko nie zabiera mi pieniędzy i wolności. Wtedy ja sam sobie poradzę z wychowaniem. Ludzie sami powinni dbać o swoje życie, a nie szukać kogoś kto zrobi to za nich.
   • hAPTEN
    11.07.2019 19:04
    Burypies, racja! Żądanie, aby rząd i Kościół łożyli na dzieci, które ktoś powołał do istnienia (klękajcie narody przed zbawcą demografii!) to jakieś jaja. Jeśli już rząd chce wspierać rodzinę, to przez ulgi podatkowe, a nie przez rozdawnictwo i hodowanie pokolenia niewolników z wyuczoną bezradnością.
 • michel
  16.11.2014 16:19
  Nikt nikogo nie zmusza, tylko pokazuje korzyści;)a to duża różnica
 • Karolina
  16.11.2014 20:35
  Szkoda, że małżeństwa bez dzieci nie maja nic co by je uratowało...
  • BuryPies
   17.11.2014 10:04
   To dobrze, że takie małżeństwa nie mają dzieci. Jeżeli ludzi nie łączy nic poza dzieckiem to bardzo źle. Wyobraź sobie jak to dziecko miałoby się wychować? Bez miłości? Bez szacunku? Bez ciepła?
   Ludzie przede wszystkim powinni zadbać o siebie na wzajem. Wtedy dzieci będą szczęśliwe.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg