Wspieranie rodzin do poprawki

Samorządowcy wymusili na rządzie rozpoczęcie prac nad nowelą ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Lokalne władze same chcą decydować w jaki sposób pomagać potrzebującym rodzinom.

Sporna ustawa, która wejdzie w życie w styczniu, zakłada m.in. zatrudnienie asystentów rodzin, którzy mają im pomagać w rozwiązywaniu problemów, czy finansowanie przez gminy pobytu jej mieszkańców w ośrodkach opiekuńczych. Samorządowcy domagają się głównie możliwości zamiany wszystkich nałożonych na nich zadań z obowiązkowych na fakultatywne.

"Zamiast zgłaszać własny projekt nowelizacji, woleliśmy go wspólnie przedyskutować i zgłosić jako projekt rządowy. Daje to większą szansę na jego przyjęcie" - mówi Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich.

Jednak strona rządowa zastrzegła, że nowela mogłaby wejść w życie dopiero w połowie 2012 r. Oznacza to, że przez I półrocze, gminy i powiaty musiałyby znaleźć środki na realizację nowych zadań.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.