Małżeństwo to nie przeżytek

Małżeństwo będące nierozerwalnym związkiem kobiety i mężczyzny nie jest przeżytkiem, nawet jeśli często właśnie z tej perspektywy przedstawiane jest we współczesnym świecie. Wskazał na to kard. Ennio Antonelli

Zaprezentował on najbliższą sesję plenarną kierowanej przez siebie Papieskiej Rady ds. Rodziny. Spotkanie będzie jubileuszowe. Upamiętni dwa 30-lecia: adhortacji apostolskiej Familiaris consortio oraz utworzenia watykańskiego „ministerstwa rodziny”.

„Są to dwa dary, które Kościołowi ofiarował Jan Paweł II – powiedział w czasie prezentacji sesji kard. Ennio Antonelli. – Dlatego też spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej przy grobie Błogosławionego Papieża. Będzie to najważniejszy duchowy element tej sesji poświęconej rodzinie. Zaplanowaliśmy też kilkanaście paneli, w których wezmą udział ludzie z całego świata. Pierwszy dzień dedykowany będzie wpływowi Familiaris consortio na życie kościelne i duszpasterskie, a kolejny – sytuacji rodziny we współczesnym społeczeństwie. Te minione 30 lat to czas coraz większego kryzysu rodziny. Mam wrażenie, że jesteśmy zasypywani lawiną separacji, rozwodów, aborcji i szerzącego się indywidualizmu. Z drugiej jednak strony był to czas dynamicznego rozwoju ruchów rodzinnych i zaangażowania Kościoła w duszpasterstwo rodzin”.

Podczas sesji Papieskiej Rady ds. Rodziny mowa też będzie o przygotowaniach do Światowego Spotkania Rodzin, które w przyszłym roku odbędzie się w Mediolanie. Jedną z propozycji jest wypromowanie przy tej okazji przedsiębiorstw przychylnych rodzinie. Np. zakładów, które, by ułatwić życie swym pracownikom, zakładają przedszkola czy też pozwalają na uelastycznienie czasu pracy.

«« | « | 1 | » | »»
  • Barbara Michno-Wiecheć
    18.01.2016 18:37
    Częściej się rozwodzimy, rzadziej pobieramy, młodzi ludzie bezwarunkowo akceptują rozwody, a wyrok kończący małżeństwo można uzyskać już po kilku miesiącach. Małżeństwo to przeżytek? Polecam artykuł http://www.psychologiczny.com.pl/art/96,czy-malzenstwo-to-przezytek-wiernosc-jest-nudna
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.