Rosjanie przeciw przywilejom dla gejów

Rosjanie są przeciw gejowskim paradom i nie chcą, aby geje pracowali jako nauczyciele.

W Rosji rozpoczęła się dyskusja na temat inicjatyw ustawodawczych, które będą definiowały miejsce mniejszości seksualnych w życiu publicznym. Jednak jak wynika z niedawnych badań, przeprowadzonych na zlecenie komisji parlamentarnej, zdecydowana większość Rosjan, (74 proc.) nie chce definiowania jakichkolwiek praw homoseksualistów, gdyż uważa homoseksualizm nie za jedną z orientacji seksualnych, ale za zachowanie niezgodne z naturą człowieka. Podobna grupa wypowiedziała się kategorycznie przeciwko stworzeniu możliwości prawnych dla zawierania „małżeństw” gejowskich. Blisko 87 proc. badanych domagało się wprowadzenia prawnego zakazu organizowania parad homoseksualnych na ulicach rosyjskich miast. Ponad 82 proc. uważa, że geje nie powinni być zatrudniani jako wychowawcy oraz nauczyciele w szkołach.

Wyniki tych badań wydają się dobrze oddawać nastroje w Rosji, gdyż zostały one przeprowadzone na reprezentatywnej grupie mieszkańców w 149 miastach w różnych częściach Rosji. Zdecydowanie przeciwko homoseksualizmowi wypowiada się także rosyjska Cerkiew Prawosławna, która zapowiedziała, że klerycy o orientacji homoseksualnej będą usuwani z seminariów.  Biskupi prawosławni przestrzegali także swoich polityków, aby nie ulegali Zachodowi i nie próbowali narzucić Rosji prawa, które oznaczałoby ustanowienie specjalnego statusu dla grup homoseksualnych.

«« | « | 1 | » | »»
 • SylwesterŚlesiński
  13.02.2012 08:43
  Coraz bardziej zaczynam lubić Rosjan :)
  Gdyby jeszcze zakazali parad marksistowsko-leninowskich, to byłoby naprawdę super!
  Boże, błogosław Rosję!
 • sebimar
  13.02.2012 09:51
  Dzięki Bogu,że przynajmniej Rosjanie nie dostali do głowy bo europejska szaleńcza jazda w stronę miłości do wszystkiego co nienaturalne i sprzeczne z nauką Kościola Katolickiego przybrała już formę maniakalną.
 • Karmelito
  13.02.2012 10:41
  Owszem, jakkolwiek nie ma podstaw dla szczególnych przywilejów dla gejów, to jednak nie należy wylewać dziecka z kąpielą. Istnienie osób o skłonnościach homoseksualnych jest faktem i z kolei ograniczanie praw w zatrudnieniu też nie ma żadnych racji bytu. Katechizm Kościoła Katolickiego i nauczanie Kościoła podają zasady jak należy podchodzić do takich osób. Zagrożeniem dla dzieci i młodzieży nie jest orientacja homoseksualna danej osoby tylko sposób bycia i promowanie takich postaw jako alternatywnych. Zagrożeniem dla dzieci może być równie dobrze osoba heteroseksualna. Nie ma co znów robić nagonki na homoseksualistów tym bardziej, że jest w śród nich spora liczba osób starających się żyć w czystości i zgodnie z nauka Kościoła. Wystarczy poszperać w Internecie, żeby znaleźć strony chrześcijan, katolików homoseksualnych i to w Polsce.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.