Terlikowski ma proces

Redaktor naczelny portalu fronda.pl Tomasz Terlikowski został pozwany do sądu.

- Polityk Ruchu Palikota wytoczył mi proces. W pozwie domaga się zakazania mi naruszania dóbr osobistych poprzez „używanie słów określających ją rodzajem męskim”. Dodatkowo domaga się 30.000 złotych na rzecz fundacji Trans-Fuzja” - pisze Terlikowski, nie podając nazwiska polityka, przy czym oczywiste jest, że chodzi o Annę Grodzką.

- Nie wymieniam imienia i nazwiska, bo wszyscy wiedzą, o kogo chodzi, a w pozwie jest postulat, żeby mi zakazać kwestionowania kobiecości tej osoby - powiedział Terlikowski serwisowi gosc.pl.

- Powodem zakazu, a także zasądzenia 30 tysięcy złotych ma być „naruszenie poczucia własnej wartości u powódki”, a także „dyskomfort psychiczny”. Zapowiada się więc ciekawa batalia prawna dotycząca prawa do wolności słowa i możliwości moralnej oceny „operacji zmiany płci” - pisze publicysta.

«« | « | 1 | » | »»
 • polski
  29.02.2012 00:59
  Czy sąd przychyli sie do realistycznej wizji człowieka (Grodzk to mężczyzna fizjologicznie) czy do chorobliwych, życzeniowych wyobrażeń (psychicznie Grodzk ma się za kobietę..).

  A gdyby Grodzk miał się za Marsjanina, czy powinniśmy ciągać kogoś za nazywanie go Ziemianinem?

  Miejmy nadzieję że sąd wykaże się zdrowym rozsądkiem.
 • Jerzyk
  02.03.2012 11:37
  "Kamil"
  Oczywiście masz rację, ale to ten pan/pani robi sobie z tego cyrk.
  Każdy z nas ma jakąś ułomność, większą, czy mniejszą. Nie może to jednak stać się transparentem obnoszenia się ze swoją ułomnością/chorobą.
  Nie można zmuszać nikogo do uznawania choroby/ułomności za normę.
  Jedyną zasługą tej osoby, pana/pani jest jej choroba/ułomność.
  Osoba ta zgodziła się swoją decyzją na publiczną ocenę.
  - Teraz jej się to nie podoba.
  Chce zmusić(zniewolić) innych do myślenia, mówienia, jak jej pasuje.
  Każdy z nas podejmując decyzję, musi liczyć się z jej konsekwencjami.
 • rzepicha55
  03.03.2012 21:47
  Nie chcę być tak radykalna jak pan Terlikowski.Rozumiem jego intencje,ale są one mało chrześcijańskie.Jeżeli ktoś czuje w sobie inną płeć ,niż reprezentuje,musi się bardzo z tym męczyć.Może to jakaś pomyłka istnienia? nie wiem.Jednakże dlaczego takiemu człowiekowi odmawiać prawa do jego inności?Dlaczego zakazywać mu zmiany swojej płci i nie szanować tego kroku?
  Czy taki człowiek jest "mniej wart"?
  Przypomina mi to trochę taką nagonkę na polowaniu,sposób na odreagowanie własnych fobii.
  Nie dziwię się ,że p.Terlikowski ma proces,to logiczna obrona siebie zranionej osoby.
  Nie oceniam postawy p.G.nie wchodzę w jej zapatrywania polityczne,prawdopodobnie ich nie popieram ,nie jestem za Ruchem Palikota,ale jestem za tolerancją i szacunkiem.
  Bez względu czy podoba to się innym czy nie,trzeba sobie uświadomić ,że inność jest wśród nas i trzeba czasami starać się ją zrozumieć a może i zaakceptować.
  Nie wszyscy muszą być do nas podobni.
 • Maja
  06.01.2013 14:53
  Terlikowski wyładowuje swoje frustracje .To zwykły prostak z kompleksami !
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.