Szef fronda.pl o pozwie Grodzkiej

Szef portalu fronda.pl Tomasz Terlikowski odniósł się do pozwu, jaki skierowała przeciw niemu Anna Grodzka.

Na łamach swej witryny Terlikowski napisał m.in., że proces, jaki wytoczyła mu "osoba z Ruchu Palikota" jest ważnym precedensem prawnym. -  I wcale nie chodzi tylko o to, czy płeć genetyczna będą jeszcze w polskim prawie cokolwiek przy „określaniu płci” znaczyły, ale czy możliwa będzie – choćby i ostra – krytyka czy polemika z lobbystami LGBT i politykami Ruchu Palikota - pisze publicysta.

- Jeśli sąd rzeczywiście zakaże mi wypowiadania się na temat płci tej osoby, i zasądzi karę będzie to znaczyło, że płeć, według sędziów, nie znaczy już nic. Nie wikłając się bowiem w szczegóły operacji, jaką w Tajlandii przeszła wspomniana osoba nie ulega wątpliwości, że genetycznie jest ona i pozostaje mężczyzną. Zabiegi chirurgiczne czy hormony nie mogą tego zmienić. I jeśli sąd uzna inaczej, będzie to znaczyło, że biologia nic już nie znaczy, a płeć jest wyłącznie kwestią prywatnej opinii - zauważa Terlikowski.

jego zdaniem, nie jest to jedyny groźny precedens, jakim może skutkować ta sprawa. - Otóż proces wytoczony mi przez osobę z Ruchu Palikota oznacza w istocie próbę zamknięcia ust osobom krytycznie nastawionym do absurdalnych postulatów ruchu LGBT. Zakaz kwestionowania płci po operacji jej zmiany prowadzi bowiem do zakazu negatywnego mówienia o tego typu „operacjach”. Pozytywnie bowiem opowiadać o nich można, czego dowodem jest film poświęcony osobie, o której mowa czy liczne jej wypowiedzi medialne - dodaje.

«« | « | 1 | » | »»
 • maja
  29.02.2012 18:00
  Terlikowski jest płytki , głupi i nijaki .coś mi się wydaje że on został przez Grodzką tzn jego zaloty zignorowane i teraz koleś najzwyczajniej się mści.Nikt jeszcze nikogo tak nie atakował jak terlik Grodzką Coż jest na rzeczy ....
 • sebimar
  01.03.2012 11:34
  Ono Grodzko sądownie zmieniło swoje imię i nazwisko, papierki się oszuka ale biologii na szczęście nie !!!
  W Europie jednak wszystko jest możliwe, można oszukać papiery, historię więc biologię pewnie też.
 • DonJose
  02.03.2012 04:41
  Jest takie powiedzieni, bodajze wywodzace sie z Grecji: Przeciwienstwem milosci nie jest nienawisc, lecz obojetnosc. Panu Terlikowskiemu oraz zdecydowanej komentatorow i komentatorek poslanka Grodzka nie jest obojetna. A dlaczego? W czym im przeszkadza? Czy chodzi tutak tylko o naruszanie pewnego zorganizowanego obrazu swiata?
 • JAWA25
  12.07.2016 16:27
  Weteran PZPR Krzysztof Bęgowski postanowił operacyjnie (nie tylko sądownie) zmienić płeć.
  Terlikowski, jakby go to dotyczyło, jął się czepiać genitaliów ww. Po co to Terlikowskiemu było?
  Terlikowski cierpi na obsesję na punkcie genitaliów. Ogłosił np. że okaleczanie narządów płciowych małych dzieci jest spoko http://pikio.pl/po-uboju-rytualnym-czas-na-obcinanie-lechtaczek-dziewczynkom-w-imie-wolnosci-religijnej/
  Jego żona Małgorzata Terlikowska daje zaś publiczne wykłady o zaletach seksu doustnego, link pomijam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.