Dziecięcy kocioł na San Siro

100 tys. dzieci czeka na Benedykta XVI na stadionie San Siro w Mediolanie. To pierwsze w historii pontyfikatu takie spotkanie papieża z dziećmi.

Trudno ująć w słowa to co dzieje się na jednym z największych stadionów Europy. Na San Siro zwykle gromadzą się kibice AC Milan i Interu. Teraz trybuny pękają w szwach od dzieci. 12, 13 i 16 latki ze wszystkich zakątków Półwyspu Apenińskiego czekają w napięciu na przybycie Piotra naszych czasów. Śpiew, muzyka i radosne okrzyki, tańce.

Na trybunach powiewają chorągwie, stadion kipi od radości. Euforia i entuzjazm przekraczają wyobrażnie niejednego kibica. Dzieci robią fale, śpiewają. U stóp murawy przygotowano skromne podium dla Ojca Św. Gigantyczny krzyż i kolorowy napis: Wypłyń na głebię!

Grupa ponad 300 osób z Lecce mówiła mi, że nie ma ważniejszego spotkania niż z następcą Chrystusa na ziemi. Dzieci przyjechały z rodzicami. Wszystkie przygotowują się do bierzmowania, wielu 12 latków już jest po przyjęciu tego sakramentu. We Włoszech przyjmują go wcześniej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama