Są środki na ratowanie Centrum Zdrowia Dziecka

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia proponuje rozwiązanie problemu 200-milionowego długu szpitala Centrum Zdrowia Dziecka.

- Pragniemy wskazać źródło na pokrycie długów Centrum Zdrowia Dziecka. Jest nim kontrowersyjna Konwencja Rady Europy w sprawie przemocy wobec kobiet, którą rząd zamierza w najbliższym czasie przyjąć, co spowoduje koszty podobnej wysokości, jak dług Centrum Zdrowia Dziecka – piszą obrońcy życia i rodziny.

Podkreślają, że są za zdecydowanymi działaniami przeciwko przemocy wobec kobiet, dzieci czy mężczyzn. - Sami w takim systemie przeciwdziałania przemocy działamy i robimy wiele w celu jej eliminacji – dodają.

Zwracają tez uwagę, że gdy dwa lata temu w Polsce głęboko znowelizowano ustawę o przemocy w rodzinie, rząd twierdził, że rozwiązania te są wystarczające i będą skutecznie chroniły przed przemocą w rodzinie. - Nie ma więc obecnie powodów do przyjęcia Konwencji oraz budowania nowej, równoległej do już istniejącej administracji (do czego Konwencja ta zobowiązuje) oraz ponoszenia kosztów koniecznych do jej realizacji - piszą: prezes PFROŻ dr Paweł Wosicki oraz sekretarz Anna Dyndul.

Federacja uważa też, że Polska nie powinna pozbawiać się suwerenności w sprawach moralności i rodziny na rzecz kontroli sprawowanej przez międzynarodową instytucje, co przewiduje Konwencja.

«« | « | 1 | » | »»
 • Pan_Andrzej
  10.09.2012 15:44
  Jakby usunąć lekcje religii ze szkół, to nie tylko ten szpital by można oddłużyć. Populizm na poziomie śp. Andrzeja Leppera.

  Takie długi nie biorą się znikąd. Trzeba by przeprowadzić śledztwo, kto tak fatalnie zarządzał szpitalem, gdzie były tak marnowane publiczne pieniądze, i gdzie był nadzór, że przez tyle lat tolerował taką sytuację.

  Tok myślenia "obrońców życia i rodziny" jest niestety na poziomie piaskownicy i dziwię się, że chcący uchodzić za poważną gazetę GN takie głosy drukuje na swoich łamach.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.