Zakaz leczenia homoseksualizmu u nieletnich

Wbrew opozycji terapeutów, którzy uważają, że z homoseksualizmu można się wyzwolić, Kalifornia, jako pierwszy stan w USA, zakazał prowadzenia terapii wśród nieletnich, której celem miałaby być zmiana orientacji na heteroseksualną.

Projekt stanowej ustawy, przy entuzjastycznym poparciu środowisk gejowskich i lesbijskich, podpisał gubernator Jerry Brown z Partii Demokratycznej.

Gubernator nazwał tego typu terapie pseudonaukowymi. Według polityka, przyczyniają się one jedynie do wzrostu depresji wśród nastolatków objętych tego typu praktykami. Od 1 stycznia 2013 żaden licencjonowany terapeuta na terenie Kalifornii nie będzie mógł prowadzić wśród osób poniżej 18. roku życia jakichkolwiek działań zmierzających do wyzwolenia się z homoseksualizmu lub pomagać osobom nieletnim, cierpiącym ze względu na swoje nieakceptowane skłonności homoseksualne.

Terapeuci z National Association for Research & Therapy of Homosexuality (NARTH), uważają, że twierdzenia o powszechnych szkodach, do jakich rzekomo przyczyniać się mają terapie, nie są poparte żadnymi badaniami naukowymi. Zdaniem przedstawicieli tej organizacji regulacje są wymierzone w rodziców, którzy od tej pory nie będą mogli wychowywać swych dzieci, zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami.

Ustawę zamierzają zaskarżyć przed sądem republikanie. Twierdzą, że nie tylko narusza ona prawo rodziców do wychowania swych dzieci, ale także jest sprzeczna z Konstytucją USA, gdyż ogranicza prawo terapeutów do wolności słowa.

Zdaniem amerykańskiego psychoterapeuty Richarda A. Cohena, jedną z przyczyn homoseksualizmu jest potrzeba miłości i zainteresowania ze strony rodzica tej samej płci. Jak twierdzi twórca modelu terapii uzdrowienia z homoseksualizmu – opartego na procesie przemiany na płaszczyznach duchowej, uczuciowej, osobowej i fizycznej – wiele osób pragnie pokonać lęk przed bliskością osoby odmiennej płci i poszukuje zmiany swojej orientacji homoseksualnej na heteroseksualną.

«« | « | 1 | » | »»
 • Tomek
  03.10.2012 14:23
  Marsze niemieckich narodowych socjalistów, marsze komunistów, a dzisiaj te marsze "gejowskie"
  Skrajna lewica broi dalej....
 • Hannaonline84
  03.10.2012 14:58
  Takie prawo to skandal.
  Oby u nas nigdy nic takiego w życie nie weszło.
  USA nie są już raczej wolnym krajem na to wygląda. W USA panuje dyktatura homoseksualizmu, która wciąż rozciąga swoje macki nad Amerykańskim społeczeństwem i będzie rozciągać jeśli Obama wciąż będzie rządził. Współczuję Amerykanom.
 • DB
  03.10.2012 16:42
  Świat bardzo szybko leci w dół. Homoseksualizm nie jest stanem naturalnym człowieka. Nie tak zostaliśmy stworzeni. Żałośni są ludzie uważający że homoseksualizm jest naturalną rzeczą, bądź tylko drobnym zachwianiem orientacji. Jest to poważna sprawa którą trzeba leczyć! Miejmy nadzieję, że mimo dzisiejszej mody, u nas nie powiększy się grono homoseksualistów. A przynajmniej życzę Polsce mądrych naukowców i doktorów, którzy nie będą bać się nazywać rzeczy po imieniu.
 • Gość
  03.10.2012 19:30
  USA nigdy nie było wolnym krajem. Tam zawsze jest jakieś niewolnictwo.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.