Ziobro: Będzie kasacja ws. drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT

Minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro wniesie kasację ws. prawomocnego wyroku wobec łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Staję po stronie wolności - gospodarczej i sumienia - podkreślił w przekazanym PAP oświadczeniu.

"Już zdecydowałem - będzie kasacja. Nie chodzi tu o żadne uprzedzenia wobec tych czy innych środowisk, tylko o zasady" - oświadczył Ziobro. Dodał, że "dziś każdy ma wybór, zwłaszcza w przypadku tak rozpowszechnionych usług, jak drukarskie". "Jeśli spotka się z odmową zlecenia, może iść do konkurencji" - wskazał.

Minister dodał, że stoi w tej sprawie "po stronie fundamentalnych zasad, których nie wolno naruszać w imię jakichkolwiek ideologicznych racji". "Robię to w interesie wszystkich, których może spotkać podobna historia" - powiedział.

W maju sąd II instancji utrzymał w mocy wyrok widzewskiego sądu rejonowego i uznał drukarza Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od wymierzenia mu kary. Sąd wskazał wówczas, że niezależnie od tego, czy sprawa dotyczyłaby - jak w tym przypadku - odmowy wydrukowania roll-upu dla organizacji LGBT, czy plakatów promocyjnych dla ruchów obrony życia, to należy ocenić ją dokładnie tak samo - w kategoriach błędnego pojmowania wolności sumienia.

Ziobro już w czerwcu zapowiadał w mediach, że czeka na pisemne uzasadnienie wyroku ws. drukarza, ale na pewno wniesie w tej sprawie kasację do SN. "Uważam ten wyrok za błędny, naruszający konstytucyjną zasadę wolności sumienia" - mówił wtedy.

«« | « | 1 | » | »»
 • gość
  18.09.2017 14:46
  Teraz to tylko czekać kiedy do autobusu kierowca będzie wybierł pasażerów zgodnie z klauzulą sumienia
 • DNA
  18.09.2017 15:11
  Teraz tylko czekać kiedy będą autobusy tylko dla homoseksualistów. Jak żartujemy to żartujemy. I co podasz Gościu kierowcę do sądu?
 • jureaz
  18.09.2017 17:34
  Akurat niemiecki Onet zablokował z powodu własnych przekonań emisję pisowskiej kampanii "Sprawiedliwe sądy". Pytanie do postępowców (m.in do gościa z 18.09.2017 14:46) : jaki wyrok powinien się Onetowi należeć ?
 • md
  19.09.2017 07:16
  A to Ciekawe. Nie, żebym jakoś specjalnie agitował na rzecz LGBT etc, ale jak w "internetach" wypływa co jakiś czas sprawa, że na zachodzie na kasie w markecie muzułmanin nie sprzeda Ci alkoholu, to prawicowcy robią z tego powodu awanturę. Podwójne standardy? Jak na taką sytuację zapatruje się Pan Ziobro?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.