Gronkiewicz-Waltz: Są ważniejsze sprawy od in vitro

In vitro czy związki partnerskie to nie są najważniejsze sprawy dla Polaków. Ludzie chcą mieć przede wszystkim dobrą szkołę, mieszkanie, pracę i rodzinę - podkreśla Hanna Gronkiewicz Waltz.

Ze standardowym zestawem pytań, jakie namiętnie serwuje Gazeta Wyborcza, mierzy się w jej dzisiejszym wydaniu, prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz Waltz:

"Wprowadzi Pani dofinansowanie in vitro? Skorzystałaby pani z in vitro? Wolałaby Pani w ogóle nie mieć dziecka? Czy można zmuszać zgwałcone by urodziły? Co pani sądzi o związkach partnerskich? Adopcje dzieci przez homoseksualistów? Jest pani przeciw rodzinom patchoworkowym?" etc.  I pod koniec z grubej rury: "ale w USA niektóre stany dopuszczają już adopcje dzieci przez pary gejowskie" (brzmi nieco jak: "tata, a Marcin powiedział"). No ale nie o pytania rzecz idzie, ale o odpowiedzi.  

Prezydent Warszawy zatem odpowiada:
Ws. dofinansowania in vitro: "To nie jest zadanie miasta. Ważniejszym problemem jest dla mnie to, że nie mam dziś pieniędzy np. na szczepionki dla starszych ludzi, czy dodatki dla nauczycieli. Na to muszę szukać środków".

Ws. in vitro: "Znam osoby, które przypłaciły to napięciem psychicznym. (...) Jedynym dopuszczalnym dla mnie projektem jest projekt Jarosława Gowina. (...) W sprawach światopoglądowych jestem konserwatywna. (...) Myślę, że zdecydowałabym się na adopcję".

Ws. aborcji: "Jak byłam w Sejmie, to głosowałam za zakazem aborcji. Zdania nie zmieniłam. Każdy jest osobą, ma swoje DNA, jest jakąś indywidualnością (...) Po za tym, nie wierzę, że aborcja nie pozostaje bez wpływu na psychikę kobiety. (...) Zetknęłam się z przypadkami, gdy kobiety po aborcji wpadały w głęboką depresję".

Ws. związków partnerskich: "Jeżeli to ma doprowadzić do małżeństw i adopcji dzieci przez pary homoseksualne, jak we Francji, to jestem przeciw. (...) Tam Kościół nie reagował, bo związki partnerskie miały dotyczyć spraw ekonomicznych. U nas takie stawianie sprawy nie ma sensu, bo nie ma zgody na to, żeby było wspólne opodatkowanie związków partnerskich".

Ws. argumentu dot. adopcji dzieci przez pary gejowskie w USA: "To nie jest nasz problem. (....) Uważam, że małżeństwo to kobieta i mężczyzna, i to jest zapisane w konstytucji. (...) Najlepiej mieć rodziców w postaci matki i ojca. (...)."

Na koniec rozmowy Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśla, że "in vitro czy związki partnerskie to nie są najważniejsze sprawy dla Polaków. Ludzie chcą mieć przede wszystkim dobrą szkołę, mieszkanie, pracę i rodzinę".

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  20.11.2012 16:34
  Pani Prezydent szykuje się na premiera? Cóś w powietrzu wisi? Jak to się mówiło dawniej - jakaś Odnowa? W Partii? A może z Prezydentem Bronisławem (Oby nam żył i panował wiecznie!) niedobrze? Póki co, Bogu dziękować, przeżył Zamach, ale wiadomo, z cholesterolem u niego tęgo, więc zagrożenie skróconą kadencją istnieje.

  No bo skąd ten wybuch pijarowej szczerości u pani Prezydent Waltz-Gronkiewicz Hanny? Tak się jej zebrało, z jesiennej chandry?

 • Jaahquubel
  20.11.2012 17:08
  Kuniec świata chyba zaraz rzeczywiście będzie. Pierwszy raz zgadzam się z p. prezydent.
 • Domsie
  20.11.2012 17:29
  Podejdźmy do wywiadu POzytywnie. Nie jestem fanem Pani G. Waltz ale nie doszukuję się w tych wypowiedziach drugiego dna. Może to jednak nie PR-owa zmiana na lepsze? Oby.
 • vuitton
  21.11.2012 23:24
  no!! zaczynam Pania lubic, w koncu mowi Pani jak czlowiek:)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.