Prezydent Warszawy o sprawie prof. Chazana

Stanowisko ws. odwołania prof. Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora szpitala im. Św. Rodziny nie ulega zmianie - poinformowała w poniedziałek prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana o apel zespołu KEP o przywrócenie Chazana na stanowisko.

Profesor został odwołany ze stanowiska po głośnej sprawie pacjentki, której odmówił w kierowanym przez niego szpitalu legalnej aborcji. W czwartek Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych upublicznił list z apelem o przywrócenie Chazana na stanowisko, który skierował do prezydent Warszawy.

Pismo KEP datowane jest na 25 września, wysłano je 6 października; jego kopię PAP otrzymała w czwartek. List upubliczniono, bo - jak wyjaśniali jego autorzy - nie otrzymali odpowiedzi.

Pytana o to prezydent Warszawy powiedziała w piątek, że odpowiedź została już wysłana. Nie chciała ujawnić jej treści, podkreśliła jednak, że zmiana stanowiska ws. odwołania prof. Chazana "nie następuje".

Dodała, że w odpowiedzi wyjaśniono pewne kwestie i wskazano na przyczyny decyzji o odwołaniu Chazana - naruszenia praw pacjenta i niewłaściwe skorzystanie z klauzuli sumienia. "Mam nadzieję, że pismo już dotarło, lub w najbliższym czasie dotrze do adresata" - dodała.

Bp Stefan Regmunt napisał w liście do prezydent, że jako biskup i przewodniczący zespołu KEP "niejednokrotnie spotyka się z osobami, które nie mogą zaakceptować tej decyzji, jako głęboko niesprawiedliwej, krzywdzącej, merytorycznie bezzasadnej i łamiącej Rezolucję Rady Europy (...) z 7 października 2010 r. mówiącą, że: +Żadna osoba, szpital ani instytucja nie może być przymuszona, pociągana do odpowiedzialności ani w żaden sposób dyskryminowana z powodu odmowy przeprowadzenia, udzielenia, asystowania lub podporządkowania się wykonaniu aborcji+".

"Jak wiadomo, prof. Bogdan Chazan wychodzi w swojej praktyce medycznej z założenia, że zgodnie z kodeksem etyki lekarskiej w przypadku ciąży ma on przed sobą dwoje pacjentów: matkę i dziecko. I oboje muszą podlegać tej samej opiece medycznej, której celem - zgodnie z przysięgą Hipokratesa - jest ratowanie życia człowieka. Zwolnienie pana profesora z funkcji dyrektora placówki zdrowia jest ceną, jaką zapłacił on za ratowanie życia, do czego zobowiązywało go jego sumienie" - napisał, apelują do prezydent o zweryfikowanie decyzji.

«« | « | 1 | » | »»
 • kobieta
  03.11.2014 08:43
  Ile jeszcze będziecie bronić rozwodnika w drugim związku Chazana, który porzucił żonę i żyje z kochanką?
  NIe usprawiedliwiam wcale decyzji Hanny Gronkiewicz Walz, ale ciągłe wspominanie Chazana jest niebywałe na portalu katolickim. Chazan Ma na pewno więcej grzechów na sumieniu, zamordował 500 dzieci i żyje w cudzołóstwei.
  HGW o ile wiem nie zamordowała ani jednego i żyje ze ślubnym mężem.
 • pytanie
  03.11.2014 17:33
  Czy ktoś wie czy prof. Chazan jest rozwodnikiem w drugim związku cywilnym?
 • kobieta
  04.11.2014 11:16
  Szanowna Redakcjo;
  dopuszczacie obraźliwe komnetarze odnoszące sie do Hanny Gronkiewicz Waltz ("bufetowa", "diablica"), ale nie macie odwagi zamieścić prostego pytania :"czy profesor Chazan jest rozwodnikiem w ponownym związku"?
  Jaka jest wiarygodność katolickiego portalu, jeśli ukrywa przed katolikami niewygodną prawdę o panu Chazanie? Kogo chcecie w ten sposób oszukać?
  Przykro to stwierdzić, ale wasze postępowanie jest po prostu obłudne.
 • kobieta
  05.11.2014 11:44
  Czy nadal obowiązuje cenzura na wypowiedzi w sprawie pana Chazana? Redakcja boi się prawdy o tym, że profesor jest rozwodnikiem w ponownym zwiazku i nie dopuszcza żadnych wpisów na ten temat?
  Czy chodzi Wam o oszukiwanie katolików, co do prawdziwego oblicza pana doktora, który nie jest taki nieskazitelny jak go przedstawiacie?
  Proszę o wykazanie się odwagą, a nie obłudą, Szanowna Redakcjo.
  Synod rodzin poswięcił dużo uwagi osobom żyjącym w zwiazkach niesakramentalnych, a tu w przypadku profesora jest szlaban na prawdę?
  Prawda nas wyzwoli.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.