Kobiety w ciąży będą pracować 6 dni w tygodniu?

Takie mogą być skutki rządowej propozycji zasad uelastyczniania czasu pracy – alarmuje dr hab. Marcin Zieleniecki, ekspert NSZZ „Solidarność" w „Rzeczpospolitej”.

Rzecz w tym, że po wprowadzeniu rocznego okresu rozliczeniowego czasu pracy pracodawcy będą mogli zaplanować w tygodniu sześć dniówek po osiem godzin wszystkim zatrudnionym. Art. 148 kodeksu pacy chroni kobiety w ciąży przed wydłużaniem im dniówki ponad osiem godzin, ale nie mówi nic o tym, że powinny pracować tylko przez pięć dni w tygodniu.

«« | « | 1 | » | »»
 • Scott
  18.12.2012 16:00
  A to wszystko by żyło się lepiej! Koalicji rządzącej, sympatykom i rodzinie!
 • emeryt
  18.12.2012 16:03
  Pracodawca bardzo chętnie skorzysta z możliwości wydłużenia czasu pracy, s gdy nadejdzie czas jego rozliczenia to zwolni pracownika i zatrudni nowego. Tak samo jest z umowami zleceniami. Póki pracownik haruje to ma pracę za grosze ale ją ma, gdy zachoruje może do pracy nie wracać bo na jego miejscu jest już inny niewolnik.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.