Zorganizuj u siebie wystawę prolife. To łatwe

"Jestem człowiekiem od poczęcia” - to tytuł wystawy edukacyjnej, która może nieodpłatnie stanąć w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu.

- Wystawa  jest wyjątkowym materiałem edukacyjnym skierowanym do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. Pomysłodawcami i wykonawcami są młodzi obrońcy życia, skupieni przy Fundacji Małych Stópek - mówi jej organizator ks. Tomasz Kancelarczyk.

Dodaje, że ukazuje ona życia prenatalne człowieka, i prawdę biologiczną jako argument uznania człowieka od pierwszych chwil jego istnienia.

- Często słyszymy dziś w medialnej informacji o płodzie, masie ciążowej, tkance ciążowej, zawartości macicy, a tak rzadko używane jest słowo dziecko, maleństwo, człowiek. Prezentowane obrazy przeciwstawiają się więc aborcyjnej nowomowie, eufemizmom, które dewaluują wartość życia człowieka przed narodzeniem - podkreśla.

Przekaz wystawy został oparty na fakcie, że młody człowiek najbardziej jest zainteresowany drugim młodym człowiekiem. Osoby przedstawione na 14 planszach wystawy to uczniowie gimnazjum i szkoły średniej, które w bardzo sugestywny sposób ukazują poszczególne biologiczne fazy rozwoju prenatalnego. Młodzież, która zapozna się z przedstawionymi argumentami za człowieczeństwem płodu, będzie bardziej odporna na destrukcyjny język aborcyjny. Wystawa jest przekazywana chętnym do jej zaprezentowania bezzwrotnie i nieodpłatnie.

Wizualizację wystawy można zobaczyć TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CIĄŻA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.