Jak głosowali posłowie ws. związków?

Sejm odrzucił dziś trzy projekty dotyczące związków partnerskich. Spośród trzech odrzuconych projektów największe emocje wzbudził projekt autorstwa Artura Dunina (PO). Głosy posłów rozłożyły się tutaj niemalże po równo. Za jego odrzuceniem zagłosowało 228 posłów, przeciw 211, a wstrzymało się 10 posłów, a 11 parlamentarzystów nie głosowało.

Partia, na którą zwrócone były oczy wszystkich to oczywiście PO, gdyż właśnie podział głosów parlamentarzystów tej partii miał decydujące znaczenie dla losów projektu. Jak głosowali?

Przeciwko skierowaniu projektu do dalszych prac (czyli przeciwko formalizacji związków) opowiedziało się 46 posłów PO. Wśród nich m.in. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, poseł Jacek Żalek, Roman Kosecki, Mirosław Pluta, Elżbieta Radziszewska (była minister ds. równego traktowania) i John Godson. Tym 46 posłom Platformy gratulujemy.

[Pełna lista imienna głosowania za odrzuceniem projektu dostępna TUTAJ].

Za dalszymi pracami nad projektem opowiedzieli się m.in. Joanna Mucha, Barbara Kudrycka, siatkarz Paweł Papke, marszałek sejmu Ewa Kopacz, premier Donald Tusk i aspirujący niekiedy do miana katolickich posłów Stefan Niesiołowski i Marek Plura.

Wszyscy posłowie SP i Pis-u obecni na sali zagłosowali za odrzuceniem projektu o związkach. Z partii Jarosława Kaczyńskiego na głosowaniu nie był obecny tylko prezes PiS.

Przeciwko projektowi Dunina zagłosowała też znakomita większość ludowców. Dwóch z nich wstrzymało się od głosu (Edmund Borawski i Piotr Zgorzelski). Nikt nie zagłosował za skierowaniem projektu do dalszych prac.

«« | « | 1 | » | »»
 • Antoni
  26.01.2013 23:08
  Profesor Niesiołowski swoim postępowaniem hańbi całe środowisko akademickie. A wierność Tuskowi przekłada nad wszystko inne, więc nie ma się czemu dziwić.
 • milczący
  26.01.2013 23:47
  Przykro mi, że pan Plura deklarujący się katolik kolejny raz głosował jak ateista. Znam pana Marka, taki fajny chłop, lecz "fajność" nie wystarcza by być chrześcijaninem.
 • ala
  27.01.2013 15:15
  Co za hipokryzja Niektórzy z tych 46 POslow Platformy sami żyją w związkach partnerskich
 • dhBV
  28.01.2013 20:59
  Proszę podać pełna listę posłów ,którzy głosowali za związkami homoseksualistów i partnerskimi po to abyśmuy się nie pomylili w głosowaniu .ONI przed wyborami pokazują się z żonami a potem takie szmaciarstwa wychodzą z sejmu.Lista ta będzie w każdej skrzynce i niech naród osądzi a nie marni dziennikarzyny .To naród jest suwerenem .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.