Takiej akcji pro-life jeszcze nie było!

Pielgrzymująca w obronie życia kopia ikony Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” przybyła do parafii w Odivelas, gdzie pracują polscy pallotyni.

W parafii Odivelas pielgrzymująca ikona będzie do czwartku, 21 marca. Każdego dnia wierni mogą modlić się indywidualnie przed jej wizerunkiem, a wieczorem modlitwa prowadzona jest przez grupy parafialne. Na 19 marca, uroczystość św. Józefa, zaplanowano modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz - z okazji obchodzonego w Portugalii Dnia Ojca - za wszystkich ojców. Następnie Częstochowska Ikona zostanie przewieziona do sanktuarium Chrystusa Króla w Almada. Główne uroczystości związane z wizytą Ikony Częstochowskiej w sanktuarium fatimskim są zaplanowane na Niedzielę Miłosierdzia – 7 kwietnia 2013 r. Natomiast w poniedziałek 8 kwietnia, obchodzonym w tym roku jako Dzień Świętości Życia (Święto Zwiastowania), Ikona stanie nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego w Nazare, tym samym kończąc I etap pielgrzymki od Oceanu Spokojnego przez świat w obronie życia.

Peregrynację Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” rozpoczęło przyłożenie kopii ikony do oryginału na Jasnej Górze i poświęcenie jej przez abp. Stanisława Nowaka w dniu 28 stycznia 2012 roku. Właściwa pielgrzymka rozpoczęła się 15 czerwca we Władywostoku. Od tego czasu Ikona nieustannie wędruje. Portugalia jest 24. odwiedzanym krajem.

Szacuje się, że z Matką Bożą Częstochowską podczas tej pielgrzymki spotkało się ponad 4 miliony osób. Chociaż peregrynacja trwa, już można obliczyć, że rzeczywista trasa (od Częstochowy) wyniesie ok. 65 tys. km. Tak wielkiej kampanii w obronie życia jeszcze nie było! Trwa modlitwa, odbywają się spotkania tematyczne i imprezy towarzyszące. Rozdano już ok. 250 tys. ulotek w 15 językach. Wszędzie odnawiany jest „Akt powierzenia Matce Bożej ochrony cywilizacji życia i miłości”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama