Zmarło dziecko w przeszczepionej macicy

Kobieta, u której przeprowadzono pierwszą w historii udaną taransplatacje macicy, zaszła w ciąże. Niestety, dziecko w jej łonie zmarło.

22-letnia Turczynka Derya Sert, która urodziła się bez macicy, otrzymała ten organ od zmarłej dawczyni. W kwietniu zaszła w ciążę kwietniu. Do zapłodnienia doszło metodą in vitro. (To oczywiście budzi moralny sprzeciw.)

Badanie w ósmym tygodniu ciąży wykazało, że serce dziecka nie bije. Jego martwe ciało musiało być więc usunięte z łona matki - ogłosili tureccy lekarze z Antalii. Ich zdanie, stan zdrowia kobiety jest dobry. Zapowiadają, że będą podejmować kolejne próby in vitro.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.