Yes, yes, yes! Pierwszy sukces akcji antyaborcyjnej

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z Nas” wypełniła pierwszy warunek: 7 krajów UE zebrało niezbędne minima głosów poparcia. Te kraje to (w kolejności przekroczenia progu minimum): Polska, Włochy, Węgry, Słowacja, Austria, Hiszpania i - co przyjęto z pewnym zaskoczeniem - Holandia.

Wynikające z rozporządzenia o Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej zebranie minimalnego poziomu głosów (dla każdego kraju inne) to pierwszy z warunków, które muszą osiągnąć organizatorzy, by inicjatywa mogła być przedstawiona Parlamentowi Europejskiemu. Kolejnym warunkiem jest przekroczenie łącznie 1 miliona głosów poparcia z 27 krajów UE (a od 1 lipca, Chorwacja dołączy jako 28 kraj).

Termin zbierania głosów mija 31 października br. Jak dotąd, w całej Unii zebrano  prawie 545 tys. podpisów.

Celem akcji jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Poparli ją m.in. papież Franciszek i Benedykt XVI. Akcja, która jest przedsięwzięciem międzynarodowym, wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w UE.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.