Samobójstwo znanej aktorki po aborcji

Dokonana na początku bieżącego roku aborcja i domniemane maltretowanie przez partnera to przyczyny samobójstwa popełnionego 3 czerwca przez 25 letnią brytyjsko-indyjską aktorkę Jiah Khan.

Gwiazda, pochodząca z rodziny muzułmańskiej, brała udział w największych filmach Bollywood i Hollywood. Powiesiła się w swoim domu w Bombaju pod nieobecność matki i siostry.

W liście znalezionym przez młodszą siostrę zmarłej, a skierowanym do partnera, Suraja Pancholi Jiah Khan wyraźnie zaznaczyła, że przyczyną samobójstwa była depresja wywołana aborcją. "Bałam się zajścia w ciążę, ale całkowicie oddałam się tobie" - napisała, dodając, że zniszczył ją dogłębny ból. "Nie mogę spać ani jeść, myśleć i działać" - wyznała. "Uciekam od wszystkiego. Po całym bólu, gwałtach, nadużyciach, torturach, jakich doznałam, nie zasługuję na życie" - napisała Jiah Khan. Matka aktorki upubliczniła ten list, pragnąc zaprzeczyć pogłoskom jakoby samobójstwo jej córki związane było z kwestiami kariery. Policja potwierdziła, że na początku bieżącego roku Jiah dokonała aborcji za pomocą środków farmakologicznych.

Objawami syndromu poaborcyjnego są między innymi koszmary nocne, bezsenność, alkoholizm, agresja lub depresja, psychoza i samobójstwa. Największa międzynarodowa organizacja promująca aborcję w świecie International Planned Parenthood Federation przyznała w swym trzyletnim programie na lata 1990-1993, iż po aborcji chirurgicznej syndrom postaborcyjny może występować w 91 proc. przypadków. Badania przeprowadzone w roku 1996 w Finlandii, opublikowane w British Medical Journal, wskazują, że wskaźnik samobójstw był sześć razy wyższy wśród kobiet, które przeszły aborcję, niż wśród tych, które urodziły dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
 • Zdumiona
  14.06.2013 22:58
  Nie wydaje mi się, aby to była znana aktorka... Ale być może się myl. Uważam jednak, że wypadałoby podać choć jeden tytuł równie zapewne znanego filmu lub, co bardziej prawdopodobne, serialiku. Chyba, że określenie tej 25 - latki mianem znanej aktorki to tylko pretekst dla potępienia aborcji.
 • wojtekmk
  15.06.2013 09:26
  Do Katoliczki z nika. Ja nie śmiem siebie tak nazywać idę drogą wiary ale daleko mi do niej, ale to na marginesie. Widzisz niezrozumiałość tematu bł.ks. Jerzego nie upoważnia do pisania KŁAMSTW. Jeśli nie znasz, nie rozumiesz - to nie oceniaj. Mam nadzieję że ludzie wybaczą Ci, ja wybaczam :)
 • Ania
  15.06.2013 20:54
  Ja, chociaż tak finansowo nie jestem gotowa na dziecko, to nie zdecydowałabym się na taki krok. Dzieci są piękne i cudowne :D Tuliłabym, a nie zabijała!
 • Scott
  18.06.2013 02:38
  O tym że aborcja może doprowadzić do tak tragicznych stanów psychiki, że kończy się samobójstwem to wiadomo nie od dziś. Zresztą taki przypadek znam, więc nikt mi nie wmówi że jest inaczej... Z tą tylko różnicą że 2 próby były nieudane.


Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja