W Sejmie zakończyło się badanie ważności podpisów, złożonych pod projektem ustawy, chroniącej chore dzieci przed zabiciem w łonie matki.
W związku z tym obywatelski projekt ustawy został skierowany do opinii Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu oraz Biura Analiz Sejmowych w celu zbadania formalnych elementów uzasadnienia oraz zgodności projektu z prawem Unii Europejskiej. Następnie zostanie mu nadany projekt druku sejmowego, a pierwsze czytanie odbędzie się na jednym z trzech najbliższych posiedzeń Sejmu (28-30 sierpnia, 11-13 września lub 25-27 września).
Podobny projekt, tyle że poselski był procedowany w październiku ubiegłego roku. Wówczas cała procedura została przyspieszona i w nadzwyczajnym trybie skierowana do drugiego czytania, by jak najszybciej odrzucić projekt. Liczymy, że tym razem Sejm weźmie pod uwagę głosy ponad czterystu tysięcy obywateli i podejmie merytoryczną dyskusję. W związku z tym Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji
1. Z powodu jakich chorób lub wad genetycznych dokonuje się aborcji eugenicznych w Polsce? Chodzi nam o podanie konkretnych liczb dotyczących lat ubiegłych, w szczególności liczby aborcji dokonywanych na dzieciach podejrzanych o Zespół Downa.
2. Jak często diagnoza wady u dziecka w życiu płodowym okazuje się fałszywa?
3. Do którego tygodnia od poczęcia faktycznie dokonuje się aborcji?
4. Jakie metody aborcyjne są stosowane w Polsce?
5. Jedną z metod aborcyjnych jest wywołanie przedwczesnego porodu. Jak często w wyniku tej procedury przychodzą na świat dzieci żywe? Co dzieje się z dziećmi żywo narodzonymi w wyniku indukowanego poronienia?
6. Czy są prowadzone badania dotyczące skutków aborcji dla kobiet, które poddały się tej procedurze?
Uprzednio urzędnicy ignorowali pytania posłów, zasłaniając się niewiedzą. Liczymy, że tym razem względem obywateli, złej woli nie wykażą.
Praktyka ta m.in skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji.
Na wzrost nowych przypadków zachorowalności na nowotwory duży wpływ ma starzenie się społeczeństwa.