Ubezpłodnili kobietę. Prokuratura się przygląda

Ubezpłodnienie było medycznie niepotrzebne - uznali biegli powołani w procesie z oskarżenia prywatnego Wioletty Szwak przeciw lekarce, która ja operowała.

Przed czterema laty głośnym echem odbiła się w Polsce sprawa nowo narodzonej Róży, którą odebrano matce. Podczas porodu jej matce Wioletcie Szwak przecięto jajowody, ubezpładniając ją, co poświadczył szpitalny wypis.

Sterylizacji dokonano bez zgody pacjentki. Lekarze tłumaczyli najpierw, że było to konieczne, by ochronić kobietę przed wykrwawieniem podczas operacji. Potem zmienili zdanie i tłumaczyli, że w przypadku kolejnej ciąży macica kobiety mogłaby pęknąć.

Prokuratura dwukrotnie umorzyła tę sprawę. Wioletta Szwak wystąpiła więc z oskarżeniem prywatnym. W trwającym procesie powołano biegłych, którzy potwierdzili, że sterylizacja nie była uzasadniona przebiegiem operacji, nie ratowała pacjentki przed wykrwawieniem.
- O ile można przyjąć, że dla zahamowania krwawienia niezbędne było nawet wielokrotnie podwiązanie jajowodu, o tyle nie było żadnych wskazań do jego przecinania, bo to mogło spowodować tylko kolejne krwawienie. To sprowadzanie sprawy do absurdu – oświadczył ginekolog prof. Marian Gabryś.

Na wczorajszej sprawie pojawiła się przedstawicielka poznańskiej prokuratury, która wcześniej umorzyła sprawę, nie dopatrując się w niej znamion przestępstwa. - Obserwujemy sprawę, ale to jeszcze nic nie oznacza - powiedziała „Gazecie Wyborczej” prokurator Katarzyna Podolak.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SZWAK

 • aaa
  06.08.2013 12:10
  Zrobili zabieg bezprawnie jedna sprawa, ale te kłamstwa w majestacie urzędu to jest granda po prostu. Nie od dziś urzędy pokazują, gdzie mają obywatela, dla którego są powołane.
 • peccator79
  07.08.2013 01:15
  A gdzie sa feministki? Gdzie te wszystkie panie tak czule na punkcie kobiecej wolnosci I nienaruszalnosci ich cial - czy nie powinny z definicji wspomoc Pani Wioletty?P
 • aaa
  07.08.2013 10:31
  od eugeniki niepełnowartościowych ludzi zaczął się hitleryzm w Niemczech
 • Ernest
  08.08.2013 07:42
  Pewne osoby należy sterylizować ! bo będą płodzić sie jak "Muchy' to nie sztuka sprowadzić potomstwo a potem niech się dzieje co chce jakoś to będzie i wszystkiemu jest winny MOPS
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.