Organizacje pro-life przeciw rezolucji PE

Stanowczy protest przeciwko Rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego wyrażają polskie organizacje pro-life.

Jutro Parlament Europejski ma debatować i głosować nad rezolucją uznającą aborcję za prawo podstawowe,ograniczającą prawo do korzystania z wolności religijnej, wolności sumienia i sprzeciwu sumienia - alarmuje dr Joanna Banasiuk, członek Komitetu Narodowego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z Nas”. Inicjatywa "Jeden z nas"  polega na zbieraniu podpisów Europejczyków w celu zaprzestania finansowania z unijnych pieniędzy projektów związanych z niszczeniem ludzkich embrionów oraz wykonywaniem aborcji. Zebrano już prawie półtora miliona podpisów.

Głosowana jutro rezolucja jest drastycznym przykładem nierespektowania podziału kompetencji pomiędzy Unią Europejską, a państwami członkowskimi – stwierdza Polska Federacja Obrony Życia, zrzeszająca 130 organizacji prorodzinnych. (W 2012 roku Federacja za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską).

Na nastęnych stronach publikujemy pełną treść petycji przeciw rezolucji PE, oraz tekst dr Joanny Banasiuk z Komitetu Narodowego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z Nas”.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
 • Ikar
  21.10.2013 13:54
  Podziwiam brak kontaktu z rzeczywistością wśród członków PE. Szkoda tylko, że sami się nie abortowali ze względu na ułomności umysłową. Zabijanie człowieka to prawo człowieka! Trzeba być nieźle pokręconym, aby co# takiego wymyślić
 • kaśka
  21.10.2013 15:35
  Kiedy 10 lat temu, przed referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE, niektórzy przestrzegali, że UE nakaże nam aborcję na żądanie, to zakrzykiwano ich jako oszołomów "tamujących progresy'. Wśród tych zaklinających, że nigdy, przenigdy UE nie będzie się wtrącała w te sprawy byli polscy duchowni. Szczególnie dominikanie i niektórzy biskupi. Także słynne "Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej" zrobiło swoje.
  Teraz na płacze już za późno. Wypadałoby tylko oddać sprawiedliwość wówczas ostrzegającym. Na to jednak nie ma co liczyć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.