Były prezes NRL chwali list biskupów

Ekspansja ideologii gender często jest niezauważana, tymczasem tylnymi drzwiami usiłuje się wprowadzić rzeczy, o których nam się nawet nie śni - mówi dla KAI dr Konstanty Radziwiłł, znany lekarz, były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, wiceprezes zarządu Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.

Uważa on, że list biskupów na niedzielę Świętej Rodziny jest ważny ze względu na wagę problemu, który porusza.

Zdaniem dr. Radziwiłła, ekspansja ideologii gender jest często niedoceniana i niezauważana. - Jednym się wydaje, że to nic ważnego, innym, że to tak absurdalne, że szkoda na to poświęcać czas - mówi. - Tymczasem tylnymi drzwiami usiłuje się wprowadzić rzeczy, o których nam się nawet nie śni. To jest niesłychanie ważne, by dostrzec ten problem, inaczej nie będziemy umieli przeciwdziałać temu nowemu, nieznanemu zjawisku - przestrzega. 
Zwraca też uwagę, że ideologia gender - jak zauważają w liście biskupi - udaje naukę, prezentuje się poprzez elementy powszechnie akceptowane, jak walka z przemocą domową i dyskryminacją kobiet. - Zewnętrzne cechy tej ideologii zachęcają do sympatii dla niej, a tymczasem uderza ona w podstawowe wartości, na których zbudowane jest małżeństwo, rodzina, a przez to także cała nasza cywilizacja - podkreśla dr Radziwiłł. Ubolewa, że dziś bez przymiotnika "tradycyjna", słowo rodzina przestaje być czytelne. Coraz częściej też ze słowem rodzina ludziom kojarzy się przemoc, niesprawiedliwość, a tradycyjnie ciepłe słowa matka, ojciec, wychowanie, posłuszeństwo, zaczynają budzić podejrzenia, że są złe.

- I to jest skutek tej ideologii, która różnymi kanałami, poprzez media czy przez legislację, a także praktykę działania publicznych instytucji, powoduje przebudowywanie myślenia na temat rzeczy, które stanowią o istocie człowieczeństwa i społeczeństwa - mówi dr Radziwiłł. - To w rodzinie wszystko się zaczyna i jeżeli rodzinę przebudujemy, to znaczy że będziemy przebudowywać wszystko inne, w kierunku, który w mojej ocenie jako ojca, obywatela, katolika, prowadzi do zanegowania powszechnie akceptowanego systemu wartości.

Zdaniem dr. Radziwiłła, ideolodzy gender osiągnęli już jedną ważną rzecz - różnymi trickami zyskali życzliwość mediów, poparcie decydentów, a ubierając się w fałszywe piórka, przekonują do siebie ludzi nieświadomych tego, co ta ideologia w praktyce oznacza. - Bo jeśli ktoś mówi, że jest przeciwko dyskryminacji kobiet i przemocy domowej, to trudno go nie popierać - tłumaczy. - Tymczasem pomysły gender są sprzeczne z naturą: koncepcja płci kulturowej, zamiast biologicznej, płynność ról i płynność płci, powodują destabilizację solidnych podstaw naszej cywilizacji. Myślę, że wiele osób nie dostrzega negatywnych konsekwencji ideologii gender.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GENDER

 • Jan
  30.12.2013 17:16
  A przeczytajcie manipulacje ks. Piórkowskiego, jezuity prowadzącego deon. Wbrew Biskupom i KEP manipuluje wypowiedziami ks. bp. Rysia aby wtraźnie dać swoje poparcie gender- to nic takiego strasznego. Ma takie zdanie jak TP.
  Judasz w KK się jednak niejeden znalazł
 • zyczyliwy
  30.12.2013 20:22
  dr bez kropki bardzo proszę:)
 • Ela
  30.12.2013 20:31
  czy w ym przypadku dr bez kropki jest wazniejsze niż cała sprawa gender i wypowiedź pana dr Radziwiłła? litości życzliwy człowieku.............
 • cypisek
  31.12.2013 11:26
  Faszyści i komuniści zarówno w czasie wojny
  jak i po niej porobili wielkie wyłomy w rodzinach.Na wojnie ginęli ojcowie , po też.
  W kacetach i gułagach bez wyjątków związanych z płcią i wiekiem ginęły całe rodziny.Faszystów osądziła Norymberga-natomiast komunistów potraktowano ,,okrągło".
  Tzn. część (głównie nieżyjących ,,potępiono")
  a część uwłaszczono.Dla ich ochrony próbuje się przekształcić całe społeczeństwo już i tak zsowietyzowane za PRL-u (,,homo sovieticus")
  w tolerancyjne głównie w antykatolicką jedną stronę (łącznie z deprawacją dzieci).
  Kobiety (po wojnie gdy zdrowie pozwalało)przejmowały rolę spełnianą wcześniej przez ojców (stan konieczności)i to ideologia gender przyjmuje jako stan normalny na przyszłość (co było wymuszone w przeszłym okresie).Tolerancja w jedną stronę uwidacznia się w mediach i dostępie do platformy cyfrowej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.