Zakażą eutanazji w Niemczech?

W niemieckim Bundestagu organizuje się grupa deputowanych, która zamierza zająć się sprawą eutanazji. Bardzo możliwe, że zostanie ona po prostu zakazana.

Eutanazja jest w Niemczech kwestią nie do końca jest uregulowaną prawnie. Obecnie jest dopuszczalna w formie pomocy w śmierci i szereg organizacji zajmuje się takimi usługami. "Czas na zakaz wszelkich zorganizowanych form pomocy w popełnianiu samobójstwa" - domaga się Herman Gröhe, nowy minister zdrowia. Znajduje przy tym poparcie wśród stowarzyszeń lekarskich, Fundacji Ochrony Pacjenta, Kościołów i wielu organizacji społecznych - czytamy. - Konsensus rodzi się także w Bundestagu – informuje „Rzeczpospolita”.

Obecnie eutanazja na życzenie jest prawnie dozwolona m.in. w Belgii, Luxemburgu i amerykańskim stanie Oregon.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EUTANAZJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.