56 mln dzieci zabitych, Obama mówi o „spełnianiu marzeń”

Dziesiątki tysięcy ludzi wzięły udział w dorocznym Marszu dla Życia w Waszyngtonie.

Jest on organizowany co roku od w rocznice wydania wyroku Sądu Najwyższego, który w 1973 r. zalegalizował w USA aborcję na życzenie. Zgodnie z nim, w majestacie prawa życie straciło dotąd około 56 milionów najmniejszych Amerykanów.

Tym bardziej oburza oświadczenie prezydenta USA Barack Obamy, który wyraził poparcie dla krwawego wyroku i w jego kontekście mówił o... wolności i spełnianiu marzeń.

Tegoroczny marsz odbył się w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych, w zimnie i przy przenikającym wietrze. Ale – jak zauważył arcybiskup Bostonu kard. Sean O'Malley - to nawet lepiej. Boim trudniejsze były warunki, w których odbywał się marsz, tym bardziej serio musi być traktowane świadectwo jego uczestników.

„Łączę się w modlitwie z planowanym w Waszyngtonie »Marszem dla życia«. Niech Bóg nam pomoże szanować każde życie, zwłaszcza najbardziej kruche" - napisał na Twitterze po angielsku i hiszpańsku Papież Franciszek.

Tegoroczny marsz był wyjątkowo skromny pod względem liczby uczestników z powodu niekorzystnej pogody, w tym burz śnieżnych. Np. diecezja Filadelfia odwołała wszystkie zamówione wcześniej autobusy, którymi jej wierni mieli przyjechać do Waszyngtonu. Tymczasem doroczne marsze dla życia w stolicy USA są największymi demonstracjami obrońców życia na świecie. W ubiegłorocznym wzięło udział około pół miliona ludzi. Mimo to, spotkania te są ignorowane przez mainstreamowe media.

Ostatni rok był dobry dla sprawy obrony życie nienarodzonych w USA. Po ujawnieniu przed sądem drastycznych szczegółów działalności abortera Kermita Gosnella, społeczeństwo amerykańskie zaczęło bardziej krytycznie patrzeć na aborcyjny proceder. Wiele zaangażowanych weń placówek zamknięto. Już 62 proc. Amerykanów opowiada się za ograniczeniem swobody zabijania dzieci nienarodzonych.Także 62 proc. badanych stwierdziło, że aborcja jest moralnie zła. 84 proc. Amerykanów jest przeciwnych aborcji na życzenie przez całą ciążę aż do rozwiązania.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • kogito
  23.01.2014 10:08
  Tylko dla chrześcijan człowiek jest osobą.
  Dla pogan człowiek to tylko rzecz.
 • ksadamkaczor64
  23.01.2014 13:15

  Szanowni Internauci posiadający konto na Facebooku, 

  gorąco zachęcam Was, zaproście wszystkich Waszych znajomych z fb do polubienia "Gość Niedzielny". Myślę, że warto byśmy postawili sobie za cel to, by na kanonizację Jana Pawła II wszyscy mogli zobaczyć, że "Gość Niedzielny" lubi 60 000 osób. Dlaczego taki cel? Uważam, że Gość Niedzielny bardzo aktywnie i owocnie wypełnia testament Jana Pawła II. Niech więc korzysta z niego jak najwięcej ludzi. 

  Ks Adam Kaczor

 • Stanisław_Miłosz
  23.01.2014 15:50
  Redakcja:

  Proszę utemperować spamera przedstawiającego się jako "Ks Adam Kaczor".
 • gut
  23.01.2014 16:36
  Obama ma dziwne marzenia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.