Alianci PO i PSL bronią prof. Chazana

Sprawa prof. Chazana coraz szerszym echem odbija się również poza granicami naszego kraju. Głos w tej sprawie zabrała Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia „Jeden z Nas” - największa tego typu organizacja na kontynencie, zrzeszająca organizacje pozarządowe z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej. Głos w obronie profesora zabrali jej liderzy, wywodzący się z tej samej europartii, do której należy… PO i PSL.

Publikujemy pełną treść oświadczenia, opublikowanego na stronie www.jedenznas.pl:

„Chcemy wyrazić nasze jednoznaczne poparcie dla niewzruszonej postawy Profesora Bogdana Chazana w walce o wolność sumienia w Polsce, zwłaszcza zaś o wolność sumienia lekarzy upominających się o poszanowanie prawa do życia najsłabszych spośród nas.

Profesor Chazan, swym zaangażowaniem na rzecz ochrony życia zarówno matki, jak i dziecka, jest wzorem do naśladowania dla wszystkich ludzi, którym droga jest wolność sumienia i ochrona najsłabszych.

Stanowisko Profesora Chazana jest dyskredytowane w oparciu o błędne założenia. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, iż urzędnicy państwowi ulegają tym założeniom i tym samym jeszcze bardziej dyskredytują Profesora Chazana.

Dlatego też wzywany do ponownego rozważenia pochopnych decyzji podjętych w sprawie Profesora Chazana, by były one zgodne z prawem, szanujące godność człowieka, wolność sumienia i fundamentalne prawo do życia.

W imieniu Komitetu Wykonawczego,

Carlo Casini
Jaime Mayor Oreja

Strasburg w siedzibie Parlamentu Europejskiego, 18 VII 2014 r.”

W oświadczeniu złożonym w imieniu Komitetu Wykonawczego (władz) Federacji podpisali się obaj prezydenci Federacji: Carlo Casini, były eurodeputowany Europejskiej Partii Ludowej i sędzia włoskiego Sądu Najwyższego, a obecnie przewodniczący największego włoskiego ruchu pro-life „Movimento per la Vita" oraz Jaime Mayor Oreja, w poprzedniej kadencji szef delegacji hiszpańskiej w EPL w Parlamencie Europejskim, a także były minister spraw wewnętrznych Hiszpanii w rządzie Jose Marii Aznara. Warto zauważyć są to politycy, związani z tą samą frakcją w Parlamencie Europejskim, do której należą eurodeputowani Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Europejska Federacja „Jeden z Nas” powstała na gruncie organizacji współpracujących przy Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej o tej samej nazwie. Inicjatywa gromadząc niemal 2 miliony podpisów z 20 krajów UE pod projektem zakazu finansowania z pieniędzy UE aborcji i eksperymentów na embrionach ludzkich, odnotowała największy sukces spośród wszystkich do tej pory zgłoszonych inicjatyw. Niestety, Komisja Europejska ignorując głos obywateli, odmówiła podjęcia działań w tej sprawie.

Jak mówi sekretarz generalny Federacji Jakub Bałtroszewicz, prof. Chazan jest dobrze znany w europejskich środowiskach obrońców życia i był jednym z kluczowych ekspertów medycznych I Europejskiego Kongresu Ruchów Obrony Życia, który odbył się w listopadzie zeszłego roku w Krakowie. - Sytuacja, w której człowiek tej miary - dzięki któremu wzrósł wyraźnie poziom opieki i medycznej troski o polskie matki - zostaje wyrzucony z pracy, jest trudna do wyobrażenia - podkreślił. Komentując wsparcie, jakiego udzielili prof. Chazanowi prezydenci Federacji, wywodzący się z europejskiej rodziny politycznej, do której należy rządząca w Polsce koalicja, stwierdził, że trzeba bronić profesora nie z racji politycznych, ale z szacunku dla prawa, godności człowieka, wolności sumienia i fundamentalnego prawa do życia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • west
  21.07.2014 13:02
  Patrząc nieco wstecz, przyjrzyjmy się ni chronologii.
  Pani dr Wanda Półtawska mobilizuje środowisko medyczne deklaracją sumienia. Nikt wtedy nie wskazuje paluchem Pana prof. Chazana.

  Wybucha afera taśmowa. Po publikacji pierwszych nagrań, WPROST zapowiada upublicznienie kolejnych, grubszego kalibru.
  Sprawa się rozkręca, Polska żyje aferą> Jedni się cieszą, inni trzęsą portkami.

  Nagle "wybucha bomba" z odmową zabicia dziecka w szpitalu kierowanym przez Pana prof. Chazana i jego pisemną odmową zabicia tego chorego dziecka.

  Wnioski:

  Kiedy w Polsce władza podpada społeczeństwu, zawsze wyciąga się nośny temat zastępczy w postaci "dyskusji społecznej" nad prawem do zabijania nienarodzonych dzieci. Temat skuteczny, bo z jednej strony mocno polaryzuje społeczeństwo, z drugiej strony jeszcze skuteczniej odwraca uwagę od machlojek władzy.
  Oczywiście wszyscy żyjący w Polsce z gadaniny gadają o wszystkim dotyczącym Pana prof. Chazana i milkną w temacie taśm.
  W normalnej demokracji, po takim rządzie nie byłoby już nawet co zamiatać. A patrzcie Szanowni Państwo: u nas rząd i partia rośnie w siłę sondażowych słupków, afera, zamiast zmieść ich z powierzchni ziemi, wzmacnia.
  Taka sztuka to chyba tylko w Polsce jest możliwa, w myśl zasady "POlak POtrafi".
  Warto jednak przypomnieć, że ta "cenna" umiejętność wnet zaowocuje kolejną, niestety jak mantrę powtarzaną zasadą:
  "Mądry POlak PO szkodzie".

  Pani dr Półtawskiej nikt nie ośmieli się "podskoczyć".
  Dlaczego?
  Format moralności popartej osobistym doświadczeniem tej niezwykłej kobiety, lekarki przerasta każdego z możliwych jej oponentów. Zwyczajnie brak komukolwiek z możliwych oponentów moralnej legitymacji, by tej WIELKIEJ KOBIECIE cokolwiek zarzucić !
  Co więc pozostało? Huzia na Józia ( Chazana )... Stek kłamstw, jakich się posługują oskarżyciele świadczy jedynie o poziomie moralnym oskarżycieli. Szkoda jedynie, że nie ma na to taśm okraszonych towarzyszących im "specjalistycznym" i "kulturalnym" językiem mowy potocznej naszej władzy.
 • Dorota
  22.07.2014 00:17
  osoba, która ma do czynienia z in vitro , jest "oblatana" w temacie lekarzy i różnej maści ginekologów, Dlaczego udaje się ona z żądaniem aborcji do osoby, o której wszyscy wiedzą bardzo dobrze ,że jest jej przeciwnikiem . Przecież wiemy, że znane sa kliniki aborcyjne i nie ma problemu z ich dostępnością...? Dziwne..
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.