Alianci PO i PSL bronią prof. Chazana

Sprawa prof. Chazana coraz szerszym echem odbija się również poza granicami naszego kraju. Głos w tej sprawie zabrała Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia „Jeden z Nas” - największa tego typu organizacja na kontynencie, zrzeszająca organizacje pozarządowe z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej. Głos w obronie profesora zabrali jej liderzy, wywodzący się z tej samej europartii, do której należy… PO i PSL.

Publikujemy pełną treść oświadczenia, opublikowanego na stronie www.jedenznas.pl:

„Chcemy wyrazić nasze jednoznaczne poparcie dla niewzruszonej postawy Profesora Bogdana Chazana w walce o wolność sumienia w Polsce, zwłaszcza zaś o wolność sumienia lekarzy upominających się o poszanowanie prawa do życia najsłabszych spośród nas.

Profesor Chazan, swym zaangażowaniem na rzecz ochrony życia zarówno matki, jak i dziecka, jest wzorem do naśladowania dla wszystkich ludzi, którym droga jest wolność sumienia i ochrona najsłabszych.

Stanowisko Profesora Chazana jest dyskredytowane w oparciu o błędne założenia. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, iż urzędnicy państwowi ulegają tym założeniom i tym samym jeszcze bardziej dyskredytują Profesora Chazana.

Dlatego też wzywany do ponownego rozważenia pochopnych decyzji podjętych w sprawie Profesora Chazana, by były one zgodne z prawem, szanujące godność człowieka, wolność sumienia i fundamentalne prawo do życia.

W imieniu Komitetu Wykonawczego,

Carlo Casini
Jaime Mayor Oreja

Strasburg w siedzibie Parlamentu Europejskiego, 18 VII 2014 r.”

W oświadczeniu złożonym w imieniu Komitetu Wykonawczego (władz) Federacji podpisali się obaj prezydenci Federacji: Carlo Casini, były eurodeputowany Europejskiej Partii Ludowej i sędzia włoskiego Sądu Najwyższego, a obecnie przewodniczący największego włoskiego ruchu pro-life „Movimento per la Vita" oraz Jaime Mayor Oreja, w poprzedniej kadencji szef delegacji hiszpańskiej w EPL w Parlamencie Europejskim, a także były minister spraw wewnętrznych Hiszpanii w rządzie Jose Marii Aznara. Warto zauważyć są to politycy, związani z tą samą frakcją w Parlamencie Europejskim, do której należą eurodeputowani Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Europejska Federacja „Jeden z Nas” powstała na gruncie organizacji współpracujących przy Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej o tej samej nazwie. Inicjatywa gromadząc niemal 2 miliony podpisów z 20 krajów UE pod projektem zakazu finansowania z pieniędzy UE aborcji i eksperymentów na embrionach ludzkich, odnotowała największy sukces spośród wszystkich do tej pory zgłoszonych inicjatyw. Niestety, Komisja Europejska ignorując głos obywateli, odmówiła podjęcia działań w tej sprawie.

Jak mówi sekretarz generalny Federacji Jakub Bałtroszewicz, prof. Chazan jest dobrze znany w europejskich środowiskach obrońców życia i był jednym z kluczowych ekspertów medycznych I Europejskiego Kongresu Ruchów Obrony Życia, który odbył się w listopadzie zeszłego roku w Krakowie. - Sytuacja, w której człowiek tej miary - dzięki któremu wzrósł wyraźnie poziom opieki i medycznej troski o polskie matki - zostaje wyrzucony z pracy, jest trudna do wyobrażenia - podkreślił. Komentując wsparcie, jakiego udzielili prof. Chazanowi prezydenci Federacji, wywodzący się z europejskiej rodziny politycznej, do której należy rządząca w Polsce koalicja, stwierdził, że trzeba bronić profesora nie z racji politycznych, ale z szacunku dla prawa, godności człowieka, wolności sumienia i fundamentalnego prawa do życia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama