Kolejny atak na prof. Chazana. Możesz mu pomóc!

Jedna z feministycznych stron internetowych prowadzi akcję na rzecz usunięcia prof. Bogdana Chazana z Rady Naukowej Medicover. Napisz do tej firmy list z poparciem dla profesora!

Firma zadeklarowała wcześniej, że "prof. Bogdan Chazan pozostaje członkiem Rady Naukowej Medicover, w której konsultował zadania związane z opracowywaniem procedur działań medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa. Wiedza i doświadczenie kliniczne prof. Bogdana Chazana w tej dziedzinie są niepodważalne i nie powinny być kwestionowane. Zadania prof. Bogdana Chazana w Radzie nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły spraw, które mogłyby wywołać jakiekolwiek wątpliwości natury etycznej."

To oświadczenie wywołało oburzenie feministek. Zorganizowały akcję wysyłania do Medicover maili z żądaniem usunięcia profesora z Rady. Informacja o akcji ma około 800 "lajków" na Facebooku. Jak powiedziała nam rzeczniczka Medicover, wczoraj od godz. 18.00 do firmy wpłynęło 18 listów w tej sprawie, dziś przysyłane są kolejne.

My proponujemy wysyłanie do firmy maili z wyrazami poparcia dla profesora, zwłaszcza od klientów i klientek Medicover. Nie pozwólmy, by godna postawa moralna stała się przyczyną zawodowego wykluczenia lekarza, którego kompetencje i dokonania w dziedzinie opieki nad matkami i ich dziećmi są nie do przecenienia. Gdyby prof. Chazan został usunięty z Rady Medicover, byłby to bardzo zły sygnał dla pozostałych ginekologów.

Dlatego proponujemy wysyłanie na adres: dok@medicover.pl listów o takiej na przykład treści:

Szanowni Państwo! Cieszę się, że firma, która troszczy się o moje zdrowie (ewentualnie: mojej rodziny), utrzymuje w swej Radzie Naukowej prof. Bogdana Chazana - znakomitego lekarza, który postanowił dbać o życie i zdrowie wszystkich swych pacjentów: zarówno tych narodzonych, jak i nienarodzonych. Taka postawa buduje moje zaufanie do Waszej firmy. Wierzę, że zaufanie to nie zostanie naruszone i nie ulegną Państwo ideologicznym naciskom, które nie mają nic wspólnego z medycznymi kompetencjami pana prof. Chazana.

Zobacz też: Wywiad rzeka z prof. Chazanem

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • kirieleison
  24.07.2014 11:54
  Szpital to świadczeniodawca usług. W jednym są wykonywane zabiegi aborcyjne, w drugim nie są. W jednym lekarze umieją wyjąć kamień z nerki laparoskopem, w drugim umieją wyskrobać dziecko. Tu nie chodzi o prawo do aborcji w ogóle czy w różnych przypadkach, tu nie chodzi o klauzule sumienia, a o prawo do wolności obywateli. W wolnym kraju w szpitalu im. Dzieciątka Jezus jest w cenniku usługa aborcji, w drugim nie ma. Jedni lekarze umieją wyskrobać dziecko, a inni nie umieją, nie świadczą w takim zakresie swoich usług medycznych, a za to potrafią co innego i ich sprawa. Skoro w jednym sklepie nie mogę kupić kokosa, to idę do drugiego. Tak samo powinno być z traktowaniem szpitali
 • kirielejson
  24.07.2014 13:22
  Wiara czy sumienie ogółu nie ma tu nic do rzeczy. Skoro matka chce się poddać zabiegowi aborcyjnemu, jest to jej sprawa i jej sumienia. Dziecko w brzuchu matki dostało diagnozę, która nie daje nadziei na jego przeżycie. Kwestią decyzji matki powinno być, czy urodzić i pochować, czy też wyskrobać i pochować. Do tego opinia lekarza, który sposób jest lepszy w tej sytuacji. A to, czy podejmując decyzję o aborcji znajdzie się fachowca, który taki zabieg wykona jest rzeczą odrębną. Bo nie każdy lekarz musi umieć, lubić i chcieć wykonywać aborcję, ale i lobotomię czy laparoskopowe wyciąganie kamieni z nerki. I w ogóle nie powinno się podawać decyzji o podjęciu się czy odmowie wykonania zabiegu jakiejkolwiek ocenie, komentarz tu jest zbędny. Bo czy pozywam fryzjera, który nie umie, nie che zrobić trwałej? Czy oskarżam właściciela restauracji, że nie ma w menu dać jarskich?... Dlaczego nie- bo są inne zakłady fryzjerskie i restauracje, które odpowiadają moim potrzebom. Są i takie szpitale, które kamień z nerki wyciągną tylko krojąc człowieka na pół, a są takie, które zatrudniły fachowców od laparoskopu. Na różne sposoby można by tą sprawę komentować, różnych argumentów używać, ale to wolność jednostki, jej prawo wyboru jest najważniejsze.
 • kirielejson
  24.07.2014 14:28
  Daleki jestem od uogólniania i gdybania co pocznę gdyby... Tak, mówię tylko o tym konkretnym przypadku podjęcia przez tą matkę decyzji o aborcji tego akurat dziecka, z powodu takiej właśnie diagnozy. Więc nie piszę o każdym w podobnym czy jakimkolwiek innym przypadku, bo popełniłbym błąd logiczny generalizując jeden przypadek. Osobiście jestem przeciw aborcji, ale ten pogląd daje mi tylko prawo do nie decydowania się na ten zabieg w takim czy innym przypadku. Taki pogląd nie daje mi jednak prawa do odmawiania komukolwiek prawa do tego zabiegu, a także do zmuszania jakiegokolwiek lekarza, aby go wykonywał bądź nie. Jestem również zdania, że jeśli ktoś się decyduje przerwać ciążę, nie wchodząc w szczegóły dlaczego, to powinien w pełni koszty tej usługi pokryć. A o to też tu chodzi, bo prof. Chazan zasłaniając się klauzulą sumienia nie dał zniżki/rabatu na ten zabieg i mama musiała urodzić niechciane dziecko, a na zabieg w prywatnej klinice nie było jej stać.
 • Kirelejson
  24.07.2014 14:38
  A od życia wyżej cenię sobie wartości jak prawdę, honor, ojczyzna i w imię tych wartości chętnie życiem zaryzykuję. I gdyby nie ludzie tak właśnie myślący, to nie byłoby pierwszych chrześcijan męczenników, bo nie poświęcaliby życia za wiarę itd. nie byłoby teorii o obrotach ciał niebieskich, bo Kopernik wyparłby się chcąc uniknąć stosu... A kwestię czy można dokonywać aborcji i uśmiercać dziecko przed narodzeniem pozostawiam do oceny indywidualnie przez każdego i dopuszczam w różnych przypadkach różne oceny, np. w przypadku zagrożenia życia matki... Ale moja ocena nie pozwala mi w żaden sposób na próbę ograniczania wolności tych, którzy oceniają tą kwestię inaczej, nakazując bądź zakazując aborcję matce czy lekarzowi
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.