"Klasa polityczna jest oderwana od rzeczywistości"

Klasa polityczna oderwała się od rzeczywistości – tak odrzucenie przez Sejm obywatelskiej inicjatyw ustawodawczej „Stop pedofilii” skomentował jej pełnomocnik Mariusz Dzierżawski.

- Tęczowa kolacja odrzuciła nasz projekt, który - jak pokazało badanie Ipsos - popiera 90 proc. Polaków. To dowód, że klasa polityczna oderwała się od rzeczywistości. Trzeba to zmienić, najlepiej w wyborach - stwierdził Dzierżawski.

Odniósł się też do wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości Michała Królikowskiego, który w debacie sejmowej stwierdził, że obowiązujące dziś prawo nie zezwala na prowadzenie zajęć z permisywnej edukacji seksualnej. - Może i zapisy prawa są dobre, ale to, co się dzieje, jest niepokojące. Minister Królikowski mówi jedno, a jego koledzy z rządu robią drugie – stwierdził Dzierżawski, podtrzymując swą opinię o potrzebie przyjęcia zapisu, proponowanego przez inicjatywę „Stop pedofilii”.

Przypomnijmy: postulowany przepis przewidywał karę do 2 lat więzienia lub grzywnę za „publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowanie przez małoletnich poniżej lat 15, zachowań seksualnych, lub dostarczanie im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań”.

Propozycja została odrzucona głosami PO, SLD, TR i części PSL. Za głosowali posłowie PiS, Sprawiedliwej Polski i część PSL.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.