Czego papież życzy kobietom?

"Dziś 8 marca, pozdrawiam wszystkie kobiety, które każdego dnia próbują budować społeczeństwo bardziej ludzkie i gościnne" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież dodał: "Po bratersku dziękuję tym wszystkim, które na tysiące sposobów świadczą Ewangelię i pracują w Kościele".

Ojciec Święty zaznaczył, że dzień ten pozwala na zwrócenie uwagi na ważną rolę kobiet i ich obecność w naszym życiu, szczególnie kobiet zepchniętych na margines i cierpiących. Papież zachęcił aby patrzeć na kobiety, które widzą, rozumieją i czują świat sercem bardziej otwartym. Zapewnił wszystkie kobiety o swojej modlitwie i udzielił błogosławieństwa.

Franciszek zachęcił aby podczas Wielkiego Postu próbować być "blisko osób, które przeżywają chwile trudności: blisko uczuciami, modlitwą i solidarnością".

Papież pozdrowił wiernych z Rzymu i wszystkich pielgrzymów przybyłych z różnych części świata, m. in. z Kurytyby w Brazylii, grupy parafialne z Treviso, Genui, Crotone, Aquilii i z obszaru Domodossola. "Szczególną myśl kieruję do młodzieży z Garda, która otrzymała sakrament bierzmowania" - powiedział.

Na zakończenie Franciszek życzył wszystkim dobrej niedzieli. "Nie zapominajcie, proszę modlić się za mnie. Smacznego obiadu i do zobaczenia" - powiedział.

Pełny tekst papieskiej katechezy TUTAJ

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • katolik
  08.03.2015 14:37
  Ponieważ Franciszek nie ma wiary, życzę wszystkim kobietom zbawienia duszy, bo to jest celem życia.
  "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18 Słowa Pana Jezusa nie pozostawiają żadnych wątpliwości. "Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą." Mt 7:13
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.