Wielkie marki odcinają się od aborcjonistów

Coca-Cola, Ford i Xerox nie chcą być kojarzone z największą amerykańską organizacją prowadzącą kliniki aborcyjne Planned Parenthood. Zażądały skreślenia z listy jej sponsorów. To echa skandalu z ujawnieniem handlu organami dzieci nienarodzonych, zabitych w klinikach PP.

Wspomnianym wielkim markom najwyraźniej niewygodnie jest w towarzystwie organizacji, której czołowa przedstawicielka między jednym a drugim łykiem wina i porcją sałatki opowiada, jak miażdży się ciała nienarodzonych, by nie uszkodzić organów, na które akurat jest zamówienie.

Jeszcze niedawno Coca-Cola, Ford i Xerox znajdowały się na liście 41 korporacji - darczyńców Planned Parenthood. Po wybuchu skandalu ich przedstawiciele oświadczyli, że reprezentowane przez nich ich firmy zostały wpisane na listę omyłkowo i zażądały usunięcia swych nazw z tejże listy.

To nie jedyne kłopoty aborcyjnego giganta. Kolejne stany wszczynają śledztwa w jego sprawie. Padł również postulat przeprowadzenia śledztwa w Kongresie USA. Planned Parenthood stoi w obliczu utraty dotacji ze środków publicznych. A są one niebagatelne, bo stanowią prawie połowę przeszło miliardowego budżetu tej organizacji. W Senacie USA ma być wkrótce poddany głosowaniu projekt ustawy, wprowadzającej roczne moratorium na finansowanie Planned Parenthood ze środków publicznych. Wprawdzie administracja prezydenta Baracka Obamy i jego partia bronią aborcjonistów, jednak większość w Senacie mają republikanie.

A oto lista pozostałych 38 firm, które wciąż znajdują się na liście darczyńców Planned Parenthood:

 1. Adobe
 2. American Cancer Society (aktualizacja: ta organizacja oświadczyła, że przestaje sponsorować  PP)
 3. American Express (aktualizacja: ta firma oświadczyła, że przestaje sponsorować  PP)
 4. AT&T
 5. Avon
 6. Bank of America
 7. Bath & Body Works
 8. Ben & Jerry’s
 9. Clorox
 10. Converse
 11. Deutsche Bank
 12. Dockers
 13. Energizer
 14. Expedia
 15. ExxonMobil
 16. Fannie Mae
 17. Groupon
 18. Intuit
 19. Johnson & Johnson
 20. La Senza
 21. Levi Strauss
 22. Liberty Mutual
 23. Macy’s
 24. March of Dimes
 25. Microsoft
 26. Morgan Stanley
 27. Nike
 28. Oracle
 29. PepsiCo
 30. Pfizer
 31. Progressive
 32. Starbucks
 33. Susan G. Komen
 34. Tostitos
 35. Unilever
 36. United Way
 37. Verizon
 38. Wells Fargo
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama