Nie będzie pieniędzy dla Planned Parenthood

Obrońcy życia uszczuplają budżet aborcyjnego giganta.

Zdominowanej przez republikanów legislaturze w Karolinie Północnej w USA udało się odrzucić weto gubernatora stanu Bev Perdue, która chciała, by w stanowym budżecie znalazły się pieniądze dla czołowej amerykańskiej organizacji proaborcyjnej Planned Parenthood. Gubernator, należąca do Partii Demokratycznej, znana jest z konsekwentnego wspierania zwolenników aborcji i homozwiązków.

Deputowani z Karoliny Północnej próbowali już w ubiegłym roku pozbawić funduszy giganta aborcyjnego, jednak nie udało się to, gdyż w zapisach projektu ustawy dopatrzono się tendencji dyskryminujących Planned Parenthood. Obecny dokument nie wymienia nawet nazwy tej organizacji, lecz mówi ogólnie o zakazie kontraktowania usług w zakresie planowania rodziny u wszelkich „prywatnych prowajderów”. W rezultacie budżet organizacji Planned Parenthood, która była największym beneficjentem tego typu kontraktów ze stanowego departamentu zdrowia, zostanie uszczuplony o około 200 tys. dolarów.

«« | « | 1 | » | »»
 • stan
  09.07.2012 07:18
  To jest bardzo dobry temat do dyskusji społecznej... po to aby pokazać że można walczyć i zwyciężać zło w ekonomii i w człowieku, siła.., ale nie przemocą... a o tym sie dziś zapomina w teologii...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja