Przestaną rozkawałkowywać dzieci?

Senat stanu Zachodnia Wirginia przyjął ustawę zakazującą aborcji metodą, polegającą na rozczłonkowaniu dziecka w łonie matki i wyciągnięcie go stamtąd kawałek po kawałku – poinformował portal lifesitenews.com, dodając, że tą metodą wykonywanych jest w USA 95 proc. aborcji w drugim trymestrze ciąży.

Złamanie zakazu nie ma się łączyć z karą kryminalną, ale z odebraniem prawa wykonywania zawodu lekarza.

Teraz przyjęty przez Senat projekt nowego prawa trafi do niższej izby kongresu stanowego.

Podobne przepisy obowiązują już w Kansas i Oklahomie. Trwają starania o ich wprowadzenie w Kentucky, Michigan, New Hampshire, New Jersey, Rhode Island i Południowej Karolinie.

Kongresy stanowe nie mogą uchwalić całkowitego zakazu aborcji, ponieważ w 1973 r. została ona uznana za prawo konstytucyjne przez federalny Sąd Najwyższy. Na mocy tego wyroku w majestacie prawa straciło życie w USA już blisko 60 milionów dzieci.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • CYnick
  18.02.2016 11:08
  Mimo wszystko, to bardzo wazna wiadomosc. Nazwano w niej po imieniu, czym jest aborcja. Zabraklo tez w niej tych psujacych wszystko emocji i co wazniejsze - wiadomosc daje do myslenia tym, ktorzy jeszcze sie opierali...
 • gr3
  18.02.2016 13:36
  Pierwszy mały krok. Czym uzasadniają wprowadzenie tego zakazu? Jak postrzegają w tym dziecko?
 • yeti
  18.02.2016 14:10
  Jaki jeszcze może im Bóg dać znak do opamiętania ,jeśli ignorują wydarzenie ,gdzie właściciel kliniki aborcyjnej wraz z rodziną podczas awarii samolotu rozbił się o...pomnik ofiar aborcji.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.