USA: W Partii Demokratycznej nie ma miejsca dla obrońców życia

Przewodniczący amerykańskiego Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) Tom Perez oświadczył, że każdy członek tej partii i każdy z jej kandydatów na stanowiska państwowe powinien popierać aborcję - podał serwis lifenews.com.

Sprawa zaczęła się od doniesienia, jakie proaborcyjna organizacja NARAL złożyła do DNC na demokratycznego kandydata na burmistrza Omaha. Okazało się bowiem, że Heath Mello jako członek władz stanowych popierał szczątkowe prawa, chroniące życie nienarodzonych, np. zakaz aborcji po 20 tygodniu ciąży czy nałożenie na aborterów obowiązku informowania kobiet w ciąży, że mają prawo do badania ultrasonograficznego.

Szef DNC zareagował stwierdzeniem, że aborcja jest wartością fundamentalną i każdy członek tej partii oraz każdy z jej kandydatów na stanowiska państwowe powinien ja popierać.

Stanowisko przeciwne zajmują inni liderzy demokratyczni, tacy jak niedawny kandydat w prezydenckich prawyborach Bernie Sanders oraz przywódczyni demokratycznej mniejszości w Kongresie Nancy Pelosi. Są to politycy proaborcyjni, ale dopuszczają obecność w partii reprezentantów innego stanowiska.

Niemniej, Mello odciął się od swych wcześniejszych działań. Oświadczył, że pozostaje prywatnie pro life, ale po ewentualnym wyborze nie uczyni nic, by ograniczyć dostęp do aborcji.

W ostatnich latach amerykańscy demokraci przyjęli bardzo ostry kurs proaborcyjny. Niemniej, istnieje też organizacja o znaczącej nazwie Demokraci za Życiem. Szacuje ona, że poglądy pro life posiadają 23 miliony zwolenników tej partii. Według instytutu Pew Research Center aborcji w większości przypadków sprzeciwia się 28 proc. wyborców Partii Demokratycznej. Wśród prodemokratycznych Latynosów sympatie pro- i antyaborcyjne rozkładają się niemal po połowie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • KrzysiekZ
  25.04.2017 09:59
  Zabijanie bezbronnych dzieci jest wartością fundamentalną. Coś potwornego. Ależ to jest moralne szambo.
 • MJ
  25.04.2017 10:32
  Wielkie demokratyczne g...o. Domonkratos
 • Gość
  25.04.2017 15:35
  O zgrozo, sa partie ktore maja inne poglady niz Kosciol Katolicki i nie reprezentuja go politycznie!?! Ufff,,, to nie u nas, to tylko w Zgnilej Hameryce. U nas partie polityczne i Prezydent nie potrafia moze za wiele, ale umieja przykladnie kleczec wiec nadal bedzie dobrze (Kosciolowi).
 • Gość
  25.04.2017 18:23
  O zgrozo, są ludzie którzy popierają partie, które głoszą zabijanie ludzi dla dobra wspólnego, a tych co są przeciw wykluczają z życia społecznego, chociaż na razie ich nie zabijają i nawet pozwalają im chodzić do kościoła, ale nie wiadomo jak długo... to nie w zgniłej Hameryce, tylko u nas w Polsce.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.