Sześcioraczki urodziły się po raz pierwszy w Polsce

Takie coś zdarza się raz na 4,7 miliarda ciąż. W krakowskim uniwersyteckim szpitalu urodziły się dziś sześcioraczki - cztery dziewczynki i dwóch chłopców.

Informację o tym podał rmf24.pl.

Według jego doniesień, noworodki wymagają niewielkiego wsparcia oddechowego, jeden z nich został zaintubowany, ale lekarze liczą, że ten stan nie potrwa długo. Przed cesarskim cięciem w 29. tygodniu ciąży medycy byli pewni, że dzieci jest pięcioro. Najmniejsze z nich dziecko waży około 800 gramów, a największe - 1200 g. Ich mama czuje się dobrze. Gratulacje rodzicom złożył na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Najprawdopobniej to pierwsze sześcioraczki w Polsce" - powiedziała PAP rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.